Od pewnego czasu można zauważyć pewien ciekawy trend.

Mianowicie budowa miasteczek przy lotniskach o charakterze komercyjnym.Wybór miejsca nie jest przypadkowy. Warszawa bardzo wysoko plasuje się na liście atrakcyjnych miejsc pod inwestycje na terenie Europy. Dane pochodzą z raportu firmy CB Richard Ellis z 2013 roku.

Kto jest pomysłodawcom?

Inicjatorem tego ogromnego przedsięwzięcia jest państwowe przedsiębiorstwo ,,Porty Lotnicze” działająca od 1987 roku. Firma świadczy usuługi przewozowe. W chwili obecnej zatrudnia ponad 2000 pracowików.

Wybór miejsca nie jest przypadkowy…

Inwestycja będzie położona w południowej części miasta, przy drodze dojazdowej do lotniska. Lotnisko Chopina w Warszawie jest największym w Polsce. Przepustowość lotniska wynosi obecnie 15 mln. Liczba ta ma się zwiększyć do 22 mln w 2015 roku. Unikalność projektowi ma zapewnić kreatywne i nowatorskie podejście do zagospodarowania terenu.

Dla kogo jest przeznaczone?

Na terenie miasteczka Chopin Airport City znajdować się będzie m.in. wysokiej klasy hotele, centrumkonferencyjne, biurowce oraz ośrodki rekreacyjne. Ze wszystkich elementów infrastruktury korzystać będą bismesmeni, klienci lotniska jak również mieszkańcy Warszawy. Dojazd z centrum i pozostałych części miasta na teren lotniska nie stanowi problemu, dzięki połączeniu kolejowemu oraz autobusowemu.

Chopin Airport City będzie miejscem dla biznesu. Przewidziane jest usytuowanie w tym miejscu galerii, sklepów, klubu fitness a także punktów gastronomicznych. Tuż obok nich powstanie baza konferencyjno- hotelowa. Cały projekt realizowany będzie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dzięki temu możliwe będzie jednoczesne posznowanie środowiska, czerpanie korzyści społecznych i opłacalność finansowa.