Warszawa, 14 lipca 2014 r.

                                                                                                                             

Oficjalne otwarcie AIP Business Link Katowice

W czwartek 17 lipca Śląsk oficjalnie zyska nowy akcelerator rozwoju biznesu. Podczas spotkania Business Mixer uroczyście otworzymy AIP Business Link Katowice.

 

AIP Business Link wybrał na swoją siedzibę budynek Nowego Katowickiego Centrum Biznesu. Docelowo katowicki oddział firmy ma w planach wsparcie rozwoju 150 innowacyjnych startupów. Lipcowa konferencja regionalna stanowi oficjalną inaugurację działalności AIP Business Link Katowice, czyli jednej z 6 lokalizacji innowacyjnego akceleratora rozwoju biznesu. AIP Business Link Katowice będzie kolejną po Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiuoficjalnie otwartą lokalizacją sieci.

 

Jak zaznacza Janusz Dramski, Manager Business Link Katowice, ideą centrum startupowego jest akceleracja rozwoju firm wyróżniających się innowacyjnym modelem biznesowym i inspirowanie polskich startupów do sukcesu globalnego. – Nasz cel to zapewnienie tym firmom nie tylko kreatywnej przestrzeni coworkingowej, czy wyposażenie je w narzędzia konieczne do biznesowego działania. To przede wszystkim stworzenie płaszczyzny do wymiany wiedzy i doświadczeń, zebranie najlepszych i najbardziej innowacyjnych statupów z całego województwa śląskiego w jednym miejscu, które w Business Linku będą się uzupełniać i pracować na swój globalny sukces. Takich miejsc brakowało w Katowicach, w naszym regionie. Wierzę, że Business Link stanie się prawdziwą kuźnią biznesowych talentów – mówi Dramski. Business Link realizuje swoją misję przy użyciu różnego rodzaju narzędzi. Jednym z podstawowych i jednocześnie najciekawszych jest cykliczny Business Mixer, który zapewnia startupom możliwości networkingowania, a jak wiadomo sieć kontaktów jest jednym z najważniejszych zasobów każdego businessmana.

 

Konferencję uroczyście otworzy Prezes Polski Przedsiębiorczej, Dariusz Żuk. Gościem specjalnym, Guru Biznesu będzie Krzysztof Sadecki, jeden z najbardziej utalentowanych ekspertów od alternatywnych rynków inwestycyjnych. Zdobywca wyróżnienia Forbes Trendy za model biznesowy oraz prestiżowej nagrody MDIT dla najlepszych doradców inwestycyjnych. Gość specjalny opowie o swoich doświadczeniach biznesowych i praktycznych aspektach funkcjonowania przedsiębiorców ramach AIP Business Link, odpowie również na pytania zgromadzonych gości. Następnie ekspert przeanalizuje prezentacje trzech firm z ekosystemu AIP Business Link, które rywalizować będą o nominację do tytułu Startupu Roku. Spośród nich wyłoni najlepszą, która otrzyma możliwość udziału w zagranicznym programie Ready To Go.

Konferencja regionalna otwarcia AIP Business Link Katowice – „Business Mixer” jest częścią realizacji projektu PO IG 5.2 „Droga do Polski Przedsiębiorczej” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Kontakt dla mediów:Kuba Wronkowski kuba.wronkowski@przedsiebiorca.pl

LogoUE-2