19 kwietnia w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie Orłów Eksportu Województwa Małopolskiego, przyznawanych przez redakcję dziennika Rzeczpospolita. Po raz kolejny OKNOPLAST został laureatem nagrody, w tym roku firma uzyskała tytuł w kategorii głównej, czyli Najlepszy Eksporter.

 

Wręczenie nagród w konkursie Orły Eksportu Województwa Małopolskiego odbyło się w ramach ogólnopolskiego cyklu wydarzeń, który ma na celu promocję eksportu  i tematów z nim związanych. W trakcie spotkania laureaci wzięli udział w debacie, w której wspólnie starali się znaleźć odpowiedź m.in. na pytanie jak rozwijać firmę, wykorzystując jej potencjał eksportowy.

 

OKNOPLAST podbija zagraniczne rynki

 

Przyznając OKNOPLASTOWI nagrodę w głównej kategorii konkursu, jury doceniło firmę jako jednego z czołowych producentów okien i drzwi PVC w Europie. Firma OKONOPLAST już ponad 11 lat rozwija swoje działania na rynkach zagranicznych. W 2015 r. udział eksportu w strukturze sprzedaży przedsiębiorstwa wyniósł 70%, co czyni z OKNOPLAST największego polskiego eksportera pod względem wartości sprzedanych okien PVC. Wartość eksportu Grupy OKNOPLAST to około 15% całego polskiego eksportu okien PVC.

 

Poza Polską firma prowadzi działalność na 9 rynkach: w Austrii, Czechach, Francji, Niemczech, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, we Włoszech i na Węgrzech. Choć okna krakowskiego producenta były montowane m.in. w Nowym Jorku, Sydney, a nawet w… Ghanie, jednak nie da się ukryć, że najważniejszym punktem strategii rozwoju jest zgłębienie tych rynków, na których firma jest już od dawna obecna i ma mocną pozycję.

 

Obecnie pod marką OKNOPLAST funkcjonuje już ponad 2400 salonów. Przedsiębiorstwo najwięcej eksportuje do Włoch. Równie mocno rozwija sprzedaż na rynku francuskim oraz niemieckim.

 

– Tytuł Najlepszego Eksportera jest dla nas bardzo ważnym wyróżnieniem i stanowi potwierdzenie naszych starań, aby polskie produkty OKNOPLAST były cenione i rozpoznawalne na zagranicznych rynkach. Cieszymy się, że nasze sukcesy są dostrzegane i doceniane również w Polsce – powiedziała Magdalena Cedro-Czubaj,  Marketing Manager firmy OKNOPLAST.

 

 

Orły Eksportu to niezależny konkurs, którego celem jest uznanie i promowanie najlepszych praktyk w środowisku biznesowym w zakresie eksportu, a także wyróżnienie najprężniej działających liderów eksportu oraz ich przedsiębiorstw.

 

Kontakt dla mediów:

 

OKNOPLAST Sp. z o.o.

Magda Filipek

tel. 728 981 782

e-mail: m.filipek@oknoplast.com.pl

 

24/7Communication

Marta Jechna

tel. 502 414 482

e-mail: marta.jechna@oknoplast.com.pl

 

Dodatkowe informacje o firmie:

 

OKNOPLAST to międzynarodowa firma, należąca do ścisłej czołówki producentów okien i drzwi z PVC w Europie. Firma prowadzi działalność na 10 rynkach: Austrii, Czech, Francji, Niemiec, Polski, Słowacji, Słowenii, Szwajcarii, Włoch i Węgier. W czerwcu 2013 roku firma ogłosiła utworzenie Grupy OKNOPLAST, w skład której wchodzą trzy firmy: OKNOPLAST, WnD i Aluhaus zapewniając jeszcze większe zróżnicowanie oferty produktowej i jej precyzyjne dopasowanie do potrzeb klientów.

 

OKNOPLAST działa w segmencie Top Premium. W portfolio firmy znajdują się okna i drzwi zewnętrzne PVC, rolety oraz szeroka gama dodatków i akcesoriów. Spółka uruchomiła również produkcję własnych pakietów szybowych. Jako jedna z nielicznych firm OKNOPLAST oferuje autorskie rozwiązania, dostępne wyłącznie pod własną marką. Produkty firmy charakteryzują się zaawansowanymi rozwiązaniami w dziedzinie energooszczędności oraz najwyższą precyzją i niepowtarzalną estetyką wykonania. Produkowane przez OKNOPLAST okna i drzwi spełniają najwyższe standardy jakości i ekologii.

 

OKNOPLAST jest posiadaczem licznych prestiżowych wyróżnień i nagród m.in. został wyróżniony w konkursie Polska Firma – Międzynarodowy Czempion

 

Siedziba OKNOPLASTU zlokalizowana jest w Ochmanowie pod Krakowem. Globalna liczba klientów przez 22 lata działalności przekroczyła 1,31 mln. Aktualnie w firmie pracuje ponad 1100 osób.

 

Więcej informacji na stronie: www.oknoplast.com.pl