Outsourcing IT nie jest całkiem nowym zjawiskiem w świecie biznesu, jednak od pewnego czasu firmy wykazują znacznie większe zainteresowanie tą formą współpracy. Co jest przyczyną tego zjawiska?

Informatyzacja i rewolucje w świecie IT przyniosły ze sobą mnóstwo innowacji. Dziś żadne przedsiębiorstwo nie funkcjonuje bez precyzyjnego systemu, który jest w stanie analizować stosy danych rosnących w firmowych komputerach. Jednak co z odpowiednią infrastrukturą oraz zasobami? Skąd pozyskać fundusze na infrastrukturę oraz zatrudnienie nowych pracowników? Złotym środkiem jest outsourcing IT.

Co zyskujemy?

Korzystanie z outsourcingu IT niesie ze sobą wiele korzyści, zarówno dla firmy IT, która przyjmuje na siebie odpowiedzialność za wykonywanie działań, jak i dla firmy zlecającej zadania wykonawcy. Innymi słowy, outsourcing jako nowoczesna strategia zarządzania firmą jest atrakcyjną formą współpracy dla obu partnerów biznesowych. Dzięki wykorzystaniu dobrodziejstw outsourcingu, firma ma możliwość skupienia się na swojej głównej działalności, bez konieczności angażowania środków finansowych w obszar, z którym o wiele lepiej poradzi sobie firma IT. Outsourcing IT pomaga również w zwiększaniu wydajności wszystkich komórek organizacyjnych firm, dzięki oddelegowaniu rutynowych i czasochłonnych zadań na zewnątrz. W ten sposób firma może skupić się na swoim biznesie, podwyższając tym samym przewagę nad konkurencją.

Outsourcing z firmą SABIO system

Polska branża IT nie śpi, idealny tego przykład reprezentuje firma SABIO system. Firma tworzy zaawansowane systemy informatyczne, sklepy internetowe, aplikacje mobilne, systemy dedykowane, ale przede wszystkim oferuje profesjonalny i kompleksowy outsourcing IT. SABIO system tworzy wyspecjalizowana grupa specjalistów z zakresu programowania, posiadających szeroką wiedzę na temat procesów biznesowych, ich optymalizacji oraz prowadzenia projektów w zakresie IT. O swojej ofercie mówią:

SABIO system bierze na swoje barki zagadnienia IT swoich klientów, zapewniając stworzenie najbardziej optymalnej, przyszłościowej strategii rozwoju IT, która będzie w pełni odpowiadała oczekiwaniom firm pod względem biznesowym. Warto zaznaczyć, że oddelegowując zadania sfery IT do naszej firmy, macie Państwo możliwość lepszego zarządzania budżetem na ten cel. Dzięki SABIO system, mogą Państwo zmniejszyć wydatnie nakłady łożone na utrzymanie infrastruktury komputerowej i informatycznej, a także zredukować koszty, które uprzednio wiązały się z zatrudnianiem pracowników w dziale IT.”

Należy jednak pamiętać, że outsourcing ma też swoje wady. Jedną z pułapek w jaką można wpaść jest wybór firmy outsourcingowej, która nie posiada odpowiedniego przygotowania merytorycznego oraz wykwalifikowanej kadry z odpowiednim doświadczeniem. SABIO system gwarantuje wynajem w pełni wykwalifikowanej kadry oraz profesjonalną usługę i doradztwo.