Pracodawcy nie szczędzą pieniędzy na świadczenia pozapłacowe. Na Wielkanoc niemal co druga firma[1]szykuje dla pracowników świąteczne podarunki, wśród których znajdą się również upominki dla ich dzieci.

 

W okresie przedświątecznym wielu pracodawców zastanawia się w jaki sposób nagrodzić pracowników. Firmy przyjazne rodzinie często przygotowują niespodzianki również dla dzieci zatrudnionych. Organizują rodzinne eventy, dni integracyjne lub oferują dzieciom pracowników świąteczne paczki, w których najczęściej znajdują się słodycze. Alternatywą dla tych rozwiązań jest Karta Podarunkowa Sodexo Dla Dzieci, dzięki której obdarowani nią pracownicy wraz ze swoimi pociechami mogą sami wybrać odpowiednie prezenty w zależności od swoich potrzeb i preferencji. Ponadto samodzielny wybór najmłodszym sprawi dużą niespodziankę i radość, a samodzielne płacenie kartą z pewnością będzie emocjonującą chwilą nawet dla nastolatków.

 

Edukacja pod kontrolą

Kartą Podarunkową dla Dzieci Sodexo można płacić m.in. w sklepach z zabawkami, dziecięcym obuwiem i odzieżą, grami, w księgarniach, parkach rozrywki, cukierniach i kinach. Karta oferuje także dostęp do szeregu rabatów, a przede wszystkim ma zalety edukacyjne – uczy dzieci gospodarowania pieniędzmi pod okiem rodzica, który na bieżąco może sprawdzać saldo karty w każdym bankomacie, poprzez infolinię, mobilną aplikację lub stronę www.DlaCiebie.sodexo.pl. Strona ta pozwala również na zastrzeżenie karty oraz zmianę PIN. Wszystkie te usługi są dostępne przez całą dobę.

 

Wygodnie i bez podatku

Karty Podarunkowe dla Dzieci są bardzo wygodnym rozwiązaniem dla działów HR, które do tej pory poświęcały wiele czasu na zakupy i pakowanie podarunków. Łatwy jest również sposób ich zamawiania,a czas oczekiwania na realizację zamówienia wynosi maksimum 72 godziny.

 

Warto również pamiętać, że świąteczne prezenty dla pracowników i ich dzieci mogą być finansowane z zakładowego funduszu świadczeń socjalnych, dzięki czemu są zwolnione z oskładkowania ZUS.

 

Okazji do wzmacniania więzi między firmą a zespołem, motywowania pracowników lub budowania ich zaangażowania nigdy nie jest zbyt wiele. Karta podarunkowa skierowana specjalnie do potrzeb dzieci i ich rodziców to wyjątkowy benefit, nie tylko z okazji Wielkanocy

[1] Badanie Sodexo Benefits and Rewards Services „Drogowskaz Motywacyjny 2018”.