Agencje eventowe oraz biura podróży prześcigają się w pomysłach na najbardziej szalone, kreatywne wyjazdy integracyjne dla firm. Takie wydarzenia mają być niezapomniane, budować jedność pracowników, polepszać relacje w firmie. Wyjazd integracyjny to także forma nagrody oraz motywacji dla pracowników. Odstawmy więc paintball do lamusa, przecież pracownicy mogą na strzelanie się farbą wybrać sami ze swoimi znajomymi. Oto kilka ciekawych pomysłów na wyjazd integracyjny.

Zlot Szalonych Konstruktorów

Podczas zabawy uczestnicy wcielą się w szalonych konstruktorów, budujących jeszcze bardziej szalone pojazdy. Zadanie polega na zbudowaniu najbardziej kreatywnego pojazdu z dziwnych materiałów np. starych rowerów, kolorowej bibuły, wózków, wanien, desek, wiader, folii, rurek, pudeł, materaców itd. Pracownicy zostają podzieleni na drużyny, każda z drużyn otrzymuje zestaw narzędzi oraz materiałów konstrukcyjnych. Uczestników w budowie pojazdu ogranicza tylko wyobraźnia. Na koniec, aby przetestować sprzęt odbywa się rajd szalonych konstruktorów.

Zostań Wilkiem Morskim wewnątrz lądu

Wyjazd do Korytnicy nad Jeziorem Chańcza. Program obejmuje pięciobój sprawnościowy: jazdę figurową na rowerach, wyścig łodzi wiosłowych, slalom kajakowy oraz wyścig rowerami wodnymi. Wieczorem uroczysta kolacja oraz zabawa muzyczno-taneczna. Drugiego dnia kolejne zabawy animacyjne: strzelanie z łuków oraz sportowych wiatrówek.

Wieczór w Afryce

Uczestnicy zabawy przeniosą się do Afryki w kilka godzin, odwiedzając wioskę afrykańską, gdzie wszyscy „podróżnicy” wezmą udział w klimatycznej zabawie oraz koncercie integracyjnym poprowadzonym przez mieszkańców Senegalu.

Off Road na Ukrainie

Podróż terenowymi samochodami poza ukraińskimi szlakami turystycznymi. Poznaj dzikość, górskie drogi, naturę oraz adrenalinę z jaką się spotkasz na tym wyjeździe. Uczestnicy zdani są tylko na siebie oraz na tym, co posiadają w pojeździe.

Przygoda w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej

Uczestnicy zostają podzieleni na cztery grupy i wędrują różnymi trasami według map oraz wskazówek, wykonując po drodze różne zadania. Dodatkowymi atrakcjami dwudniowego wyjazdu jest zwiedzanie okolic, między innymi zamku w Ogrodzieńcu oraz wieczorna zabawa.

Off Road Adventure w Maroku

Program wyjazdu obejmuje jazdę samochodami terenowymi po piaszczystych wydmach, górskich drogach przy pionowych urwiskach morskich, które zapierają dech w piersiach. Wieczorami poznawanie kultury, kuchni i folkloru Maroka. (źródło: http://bissole.pl/wyjazdy-integracyjne-dla-firm/)

Firmy zajmujące się turystyką biznesową oraz eventami dla firmy nie tylko posiadają szerokie spektrum ciekawych pomysłów, ale są bardzo otwarte na nowości, które sami im zaproponujecie, więc tak naprawdę wyjazd integracyjny to kwestia wyobraźni i prawie wszystko jest dozwolone.