Frank Recruitment Group – jedna z największych na świecie firm rekrutacyjnych zajmująca się obsługą wąskich specjalności w branży IT rozpoczęła działania w Polsce. W biurze przy słynnej Hali Koszyki w Warszawie zespół aż pięćdziesięciu rekruterów będzie poszukiwać technologicznych ekspertów. Firma zdecydowała się na otwarcie biura właśnie w Warszawie ze względu na wysoką dynamikę rozwoju branży technologicznej w Polsce.

Spośród dziewięciu marek firmowych Frank Recruitment Group w Polsce działać będą trzy: Nigel Frank International, Pearson Frank oraz Washington Frank. Agencja w Polsce będzie więc poszukiwać ekspertów posługujących się rozwiązaniami Microsoft Dynamics i programistów do pracy głównie w systemach CRM i ERP.

Według badań Gartnera (Application Software Forecast 2018) w 2018 roku oba rynki CRM i ERP zanotowały znaczące wzrosty (kolejno 21% i 11,22%). W obu przypadkach wyniki te przewyższają noty innych państw w Europie, takich jak Wielka Brytania, Francja, czy Niemcy.

– Czekaliśmy na odpowiedni moment, żeby rozpocząć działalność na polskim rynku. Biorąc pod uwagę opinie analityków branżowych nie mamy wątpliwości, że otwieramy biuro we właściwym czasie – mówi James McDonagh – dyrektor Frank Recruitment Group na Europę Centralną i Wschodnią. ­– Polska wyraźnie wyróżnia się na tle innych krajów europejskich najszybciej rozwijającym się sektorem technologicznym. Dodatkowym argumentem, znacząco podnoszącym walory miejsca jest fakt, że swoje biura ma tutaj także wielu naszych klientów, dzięki czemu będziemy w stanie odpowiadać na ich potrzeby szybciej i jeszcze trafniej.

Polska została doceniona przez Frank Recruitment Group nie tylko ze względu na dostęp do specjalistów w branży IT oraz na bycie coraz mocniejszym ośrodkiem skupiającym firmy w branży (z zestawienia Deloitte Technology 50 Central Europe 2017 wynika, że aż dziewiętnaście firm technologicznych ma siedzibę w Polsce), ale także ze względu na możliwość zbudowania tu mocnego, własnego zespołu. Firma podkreśla, że poszukuje utalentowanych i ambitnych pracowników, gwarantując im szkolenia i doświadczenie pracy w międzynarodowym środowisku.

Rekrutując konsultantów z doświadczeniem, poszukujemy konkretnych cech i umiejętności – zarówno tych wykazanych w CV, jak i podczas bezpośredniej rozmowy. Jednak wcześniejsza praktyka w branży nie jest dla nas niezbędna. To, co doceniamy u wszystkich kandydatów to zdolności dyplomatyczne, odwaga do zadawania pytań, a także skuteczność w zdobywaniu informacji. – podkreśla James McDonagh – Duże wrażenie robią na nas kandydaci, którzy przychodząc na rozmowę wykazują się dobrą znajomością rynku, na jakim mają pracować. To pozwala przewidzieć ich zdolność szybkiego poznania klienta i skutecznej pracy dla niego w przyszłości. Szukamy tych, którzy łączą w sobie pewność siebie i dobre zdolności komunikacyjne.

Sprawdzoną praktyką w Frank Recruitment Group jest stałe szkolenie pracowników. Firma wyznaje zasadę, że zatrudniając dynamicznych i nastawionych na sukces ludzi musi dostarczać im narzędzia do dobrej pracy i możliwości dalszego rozwoju. W ten sposób nie tylko dba o zbudowanie zespołu najlepszych ekspertów w rekrutacji, ale także utrzymanie lojalności pracowników. Właśnie z tego powodu powstał wewnętrzny, globalny program Frank University, zapewniający wszystkim pracownikom firmy na świecie dostęp do różnorodnych szkoleń. W ramach programu organizowane są m.in. indywidualne sesje treningowe, comiesięczne warsztaty w grupach czy szkolenia online, dostosowane do indywidualnych potrzeb pracowników. Frank Recruitment Group podchodzi do kwestii szkolenia ekspertów kompleksowo – to znacznie więcej niż podnoszenie umiejętności związanych z miękkim HR-em, ale także szlifowanie technik negocjacji, praca nad lepszą obsługą klienta oraz wdrażanie pracowników w nowe systemy, takie jak RODO.

Frank Recruitment Group w Warszawie otworzy już swoje piąte biuro w tym roku. Wcześniej swoją inaugurację miały filie w Tampie, Denver (Stany Zjednoczone), Barcelonie (Hiszpania) i Amsterdamie (Holandia). Firma nastawia się na zatrudnienie absolwentów wyższych uczelni (ze stopniem co najmniej licencjata) na stanowisku Junior Recruitment Consultant oferując im możliwości awansowania w ciągu roku.