Technologiczna grupa TenderHut sukcesywnie wdraża w życie swój plan rozwoju na rynkach zagranicznych i otwiera kolejny oddział – tym razem w Szwajcarii. Ponadto jej spółka zależna Solution4Labs pozyskuje fundusze unijne i tworzy efektywną strategię wejścia na rynek Austrii i Niemiec ze swoim systemem klasy LIMS dla laboratoriów analitycznych.

Szwajcaria – idealne miejsce do rozwoju biznesu

Szwajcaria to jeden z najbogatszych, najstabilniejszych finansowo i najlepiej rozwiniętych krajów na świecie. Co więcej cechuje ją wyjątkowo wysoki poziom technologicznego know–how. To właśnie tam swoje siedziby mają największe, znane ze swojej renomy, banki, instytucje finansowe oraz ubezpieczeniowe. To naturalni klienci dla spółki TenderHut poszukujący często wykwalifikowanych specjalistów IT w Polsce. Dlatego nowopowstały oddział w Zurychu stawia sobie na celu m.in. ułatwienie organizacji takiej współpracy. Spółki z grupy TenderHut obsługują już w tej chwili klientów w Szwajcarii świadcząc usługi outsourcingu IT oraz zarządzania projektami.

Nowy oddział, sprawdzone rozwiązania

Za prowadzenie szwajcarskiego biura odpowiadać będzie lokalny partner, który posiada znakomite doświadczenie w obsłudze firm z Wielkiej Czwórki. Nowy oddział, podobnie jak poprzednio otworzone w Londynie, Sztokholmie i Kopenhadze, będzie wspierał sprzedaż usług i produktów wszystkich spółek z grupy kapitałowej TenderHut: SoftwareHut (outsourcing IT), LegalHut (doradztwo prawne w zakresie IT), Solution4Labs (systemy laboratoryjne LIMS), ProtectHut (cyberbezpieczeństwo). – Szwajcaria to kolejny krok naszej ekspansji. Mamy już oddziały w Wielkiej Brytanii, Danii i Szwecji. W niedługim czasie planujemy otworzenie kolejnych biur zagranicznych, ponieważ ten model sprzedaży świetnie sprawdza się w pozyskiwaniu zagranicznych klientów, a stanowią oni obecnie 90% wszystkich naszych usługobiorców – powiedział Robert Strzelecki, wiceprezes grupy kapitałowej TenderHut.

Dzięki prowadzonym w Szwajcarii rozmowom grupa TenderHut pozyskała również znakomitego partnera w postaci Grupy Sonova. Sonova, z siedzibą w Stäfa w Szwajcarii, oferuje swoim klientom jeden z najbardziej wszechstronnych portfeli produktowych w branży – od aparatów słuchowych po implanty ślimakowe do bezprzewodowych rozwiązań komunikacyjnych. Założona w 1947 r. grupa jest obecna w ponad 100 krajach na całym świecie i zatrudnia przeszło 14 000 pracowników.

Kolejne spółki grupy TenderHut S.A. wkraczają na arenę międzynarodową

Specjalizująca się w implementacji oraz dostosowywaniu systemów do indywidualnych potrzeb laboratoriów spółka Solution4Labs zakończyła I etap Programu Internacjonalizacja MŚP. Wspólnie z Podlaską Fundacją Rozwoju Regionalnego stworzyła strategię wejścia na rynek Niemiec i Austrii ze swoim unikatowym systemem klasy LIMS. W ramach dotychczasowych działań dokonano kompleksowej analizy warunków panujących na potencjalnych rynkach oraz dobrano optymalne metody działania, które mają umożliwić zdobycie nowych klientów i efektywną sprzedaż usług w Niemczech i Austrii.

Po zatwierdzeniu I etapu przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, Solution4Labs przystępuje do pozyskania dofinansowania na wdrożenie nowego modelu biznesowego. Fundusze dostępne są w ramach Programu Operacyjnego Polska Wschodnia. Plan zakłada m.in. zakup innowacyjnego systemu klasy CRM, udział w specjalistycznych targach Analytica w Monachium, misje gospodarcze do Niemiec i Austrii oraz wdrożenie odpowiednich systemów zarządzania jakością. Wszystkie te działania kompleksowo usprawnią działalność spółki potwierdzając tym samym wysoką jakość świadczonych przez nią usług. Jednocześnie zwiększy się rozpoznawalność marki Solution4Labs wpływając na rozwój kontaktów biznesowych na konkurencyjnych rynkach Austrii i Niemiec.