Grupa Sodexo podsumowała rok fiskalny 2014/2015

Międzynarodowa Grupa Sodexo podsumowała rok rozliczeniowy 2014/2015. W okresie od 1 września do 31 sierpnia firma odnotowała znaczny wzrost przychodów i zysków. Przychody wzrosły o 10% (z 18,016 mln euro do 19,815 mln euro). Grupa wygenerowała zysk netto w wysokości 700 mln euro, co oznacza 42,9% wzrost w porównaniu z poprzednim rokiem oraz 32,4% wzrost z wyłączeniem różnic kursowych. Zysk operacyjny wyniósł 1,143 mld euro – o 18,32 % więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku, po wyeliminowaniu różnic kursowych o 11,9%.

 

„Rok 2015 jest dla nas rokiem postępu. Przedstawione wyniki potwierdzają, że Grupa Sodexo osiąga bardzo dobre wyniki finansowe nawet w coraz bardziej wymagającym otoczeniu. Nowe kontrakty świadczą o atrakcyjności marki Sodexo, która jest rozpoznawalna dzięki kompleksowej ofercie usług podnoszących Jakość Codziennego Życia” podsumował Michel Landel, CEO Grupy Sodexo – „Efektywność operacyjna i optymalizacja kosztów są niezmiennie naszymi priorytetami. Dlatego naszym celem na 2016 rok jest wzrost przychodów o około 3% oraz wzrost zysku operacyjnego o około 8 % w ujęciu ograniczonym.” dodał.

 

Działająca od ponad 49 lat Grupa Sodexo świadczy kompleksowe usługi outsourcingowe w zakresie kompleksowej obsługi nieruchomości, usług żywieniowych i rozwiązań motywacyjnych. Jest obecna w 80 krajach i zatrudnia 420 tysięcy pracowników, obsługując 75 milionów klientów dziennie. Grupa Sodexo zajmuje 19. pozycję na liście największych pracodawców na świecie.

 

W Polsce firma reprezentowana jest przez dwie spółki – Sodexo Polska On-site Services, która projektuje, zarządza i dostarcza kompleksowe rozwiązania w zakresie usług dla nieruchomości oraz Sodexo Benefits and Rewards Services Polska, która oferuje kompleksowe rozwiązania motywacyjne skierowane do pracowników, klientów i kontrahentów.

 

Pełen raport finansowy Grupy Sodexo jest dostępny na stronie: www.sodexo.com w zakładce Press releases lub pod linkiem: http://www.sodexo.com/en/media/press-releases/151119-fiscal-2015-annual-results.aspx