Obraz współczesnych działalności handlowych ulega ciągłym przekształceniom, o czym świadczy dynamiczny rozwój technologii sprzedaży. Producenci wielokrotnie przekraczali oczekiwania tych, którzy sądzili, że urządzenia fiskalne służą jedynie do ewidencjonowania obrotu i wystawiania paragonów. Kolejnym, innowacyjnym rozwiązaniem, mającym zaskoczyć przedsiębiorców zupełnie nowymi możliwościami, jest kasa rejestrująca Posnet Ergo. Co w rzeczywistości ma do zaoferowania?

To, co łączy coraz więcej osób prowadzących sprzedaż towarów i usług na rzecz klientów indywidualnych, to konieczność rejestrowania obrotu przy użyciu urządzenia fiskalnego. A co potrafi tych przedsiębiorców dzielić? Zapewne rodzaje działalności, jakimi zarządzają. Nic więc dziwnego, że producenci technologii sprzedaży starają się tworzyć wiele różnych rozwiązań, mających odpowiedzieć na tak liczne i odmienne oczekiwania. Jednak czy ten cel może osiągnąć jeden, konkretny model kasy fiskalnej? Odpowiedzi na to pytanie udzieliła firma Posnet.

Kasa fiskalna, która niejedno ma oblicze…

Wciąż można spotkać się z przekonaniem, że urządzenie fiskalne o charakterze uniwersalnym ostatecznie nie jest w stanie sprostać bardziej sprecyzowanym wymaganiom żadnej z branż. Tymczasem model Ergo, który pojawił się w pierwszym kwartale 2016 roku, zdecydowanie podważa tę tezę. Nie tylko zalicza się do współczesnych, nowoczesnych technologii sprzedaży, ale również łączy cechy, które okazują się skuteczne w przedsiębiorstwa różnego typu.

Jakie są to cechy? Kasa fiskalna oferuje zapis kopii paragonów w formie elektronicznej, na małej karcie pamięci oraz szybki wydruk paragonów z dowolnie zdefiniowaną, czarno-białą grafiką i NIP-em nabywcy. Ponadto, posiada też 2 przejrzyste wyświetlacze oraz intuicyjną klawiaturę z przyciskami funkcyjnymi. Dzięki nim użytkownik jest w stanie zaprogramować własne skróty klawiszowe, które ułatwią sprzedaż często wybieranych produktów i usług bądź korzystanie z istotnych opcji kasy (jak np. wykonanie raportu dobowego). Szczególne jest jednak to, że wszystkie te atuty posiada urządzenie o niedużej konstrukcji.

62 x 230 x 94 mm i 600 g – dokładnie tyle wynoszą wymiary oraz waga modelu Ergo. To niewielka i lekka kasa fiskalna, która pewnie leży w dłoniach i nie sprawia trudności z przenoszeniem lub przechowywaniem. Jeśli dodamy też, że jej bateria pozwala na wydruk 80 000 wierszy bez konieczności zasilania zewnętrznego oraz solidną konstrukcję – otrzymamy urządzenie, które sprawdzi się zarówno w handlu stacjonarnym, jak i mobilnym – opowiada Marcin Ciechowicz, ekspert Polskiego Centrum Kas Fiskalnych.

Warto w tym miejscu powiedzieć kilka słów więcej o konstrukcji. Precyzja wykonania obudowy oraz wysoka jakość wykorzystanych do tego materiałów sprawiają, że Ergo dobrze radzi sobie z intensywną eksploatacją i częstym transportem, a także odznacza się odpornością na wstrząsy oraz wnikanie wilgoci i pyłu. Jednocześnie, elegancka, nowoczesna sylwetka, atrakcyjne połączenie i rozmieszczenie barw oraz dbałość o detale, decydują o szczególnym designie urządzenia. W rezultacie, model marki Posnet znajdzie zastosowanie zarówno w przedsiębiorstwach o trudnych warunkach pracy (punkty gastronomiczne, warsztaty samochodowe), jak i tych, w których estetyka wystroju wnętrza ma duże znaczenie (salony kosmetyczne czy kancelarie prawnicze).

Funkcja kasowagi, czyli Ergo w połączeniu z szalką ważącą

Choć przepisy wymagają od przedsiębiorców jedynie korzystania z urządzenia fiskalnego, rzadko w danym punkcie handlowym występuje ono samotnie. Najczęściej prowadzonej sprzedaży towarzyszą dodatkowe zadania, których wykonywanie mają usprawniać elementy peryferyjne, takie jak waga elektroniczna, skaner kodów kreskowych czy terminal płatniczy. Współpraca poszczególnych urządzeń może znacząco wpłynąć na komfort i efektywność obsługi klientów.

Dotyczy to również szalki ważącej marki Posnet, która dotychczas mogła być zintegrowana z dwoma innymi kasami: Revo i Neo XL EJ. Teraz dołączył do nich też model Ergo. Jakie szczególne korzyści płyną z tego rozwiązania?

Zarówno obsługa kasy fiskalnej, jak i wywoływanie funkcji szalki ważącej – np. tarowania czy zerowania – odbywa się za pomocą tego samego panelu sterowania, czyli klawiatury modelu Ergo. Co więcej, wyniki pomiaru masy produktów błyskawicznie pojawiają się na obu wyświetlaczach urządzenia rejestrującego, zapewniając tym samym łatwy dostęp do informacji i szybki przebieg transakcji – wyjaśnia Marcin Ciechowicz.

Możliwości urządzenia fiskalnego zależą od Twojej decyzji

Obecność na rynku fiskalnym wielu zróżnicowanych urządzeń to nie wszystko, co producenci technologii sprzedaży mają dziś do zaoferowania. Aby jeszcze lepiej spełnić oczekiwania przedsiębiorców, nierzadko pozwalają na wybór wysokości parametrów w danym modelu. Tak też jest w przypadku innowacyjnej kasy marki Posnet.

Podczas zakupu Ergo, podatnik może wybrać jeden z 3 wariantów pojemności bazy towarowej: 4 000, 6 000 i 8 000 PLU. Co więcej, zdecyduje również, czy podstawowe porty komunikacyjne (USB, wejście na podłączenie szuflady kasowej) zostaną uzupełnione o dodatkowe interfejsy. Tu także ma do dyspozycji 3 opcje rozszerzeń: pierwszą (USB, 2 x RS-232), drugą (USB, 2 x RS-232, Wi-Fi, Bluetooth) lub trzecią (USB, 2 x RS-232, modem 3G). Ale na czym polega ta innowacyjność?

Dotychczasowe urządzenia fiskalne pozwalały określić wysokość parametrów, takich jak liczba pozycji towarowych, tylko raz, przy zakupie wybranego modelu. Tymczasem Ergo umożliwia doposażenie kasy również w przyszłości. Jeśli przedsiębiorca stwierdzi na dalszym etapie prowadzenia działalności, że obecne standardy są niewystarczające, zawsze będzie mógł powiększyć bazę towarową do 8 000 PLU, a także uzyskać interfejsy do połączeń bezprzewodowych: Bluetooth, Wi-Fi lub modem 3G – tłumaczy ekspert PCKF.

A zatem, można śmiało powiedzieć o zupełnie nowym wymiarze komfortu, który towarzyszy użytkowaniu technologii sprzedaży. Modułowa kasa marki Posnet udowadnia, że jedno urządzenie fiskalne jest w stanie wyjść naprzeciw odmiennym oczekiwaniom – i to nie tylko różnych branż, ale też różnych czasów. My sami, zmieniając zdanie, mamy szansę rozbudować i dostosować model Ergo do aktualnej sytuacji naszego przedsiębiorstwa. Kiedy tylko zechcemy.

posnet-ergo