Poniżej przedstawiamy rozmowę z Brentem Hutchinsonem, Marketing Managerem w firmie Terrain Tamer, zajmującej się produkcją części zamiennych do pojazdów z napędem 4×4.

Opowiedz nam o historii Waszej firmy ?

Frank Hutchinson rozpoczął działalność wraz z Donem Kyattem pod koniec 1969 roku. Don, który był znacznie starszy, był prawdziwym geniuszem części zamiennych. Mógł z pamięci wymienić numer każdej z nich. Nauczył również Franka podstaw handlu.

Obaj dostrzegli potrzebę na mocne i solidne części dla pojazdów, które podróżując przez tereny w których części od producentów oryginalnego wyposażenia często zawodzą.

Na początku zaopatrywaliśmy w części zamienne marek Bedford i Leyland a także byliśmy pionierami podróży przez Czerwone Serce Australii. Bill King (założyciel AAT Kings) był jednym z pierwszych naszych klientów. Jeśli chciałeś dowiedzieć się jak wzmocnić pojazd to było idealne miejsce do tego. Jeśli udało nam się nakłonić klientów do przejazdu, tak jak Bill’a, przez Pustynię Simpsona (i z powrotem), wtedy stawali się Klientami na całe życie! Gdy jakiś pojazd nie wytrzymywał trasy, dla nas była to świetna lekcja, jak możemy go wzmocnić.

Chociaż pojazdy zmieniły się, to te  doświadczenia napędzały rozwój firmy. „Terrain Tamer” jest po prostu kulminacją całej naszej wiedzy, która powstała na bazie doświadczeń naszych klientów i materializuje się w postaci części zamiennych do pojazdów 4×4.

Co obecnie słychać w firmie ? 

Ekspansja Terrain Tamer obecnie jest bardzo ekscytująca. W ubiegłym roku wprowadziliśmy ponad 900 części do naszej oferty, a bieżący rok rozpoczęliśmy równie intensywnie. Większość z tych części jest w 2 – 3 letnim procesie rozwoju a zatem bez przerwy trwa cykl wytwarzania nowych wyrobów dla różnych marek i modeli.

2013 rok był dla nas niesamowity, centralę firmy przenieśliśmy do nowego miejsca Tottenham w stanie Victoria, to ponad 32 000 metrów kwadratowych przestrzeni, w której mamy nawet własny tor do testów. Okazuje się on być świetnym wsparciem w rozwoju produktów firmy, ale również wyzwala wiele pozytywnych emocji wśród naszych pracowników. Wielu z nich specjalnie przychodzi do pracy wcześniej aby przetestować możliwości swoich pojazdów, z dala od oczu innych członków personelu.

Jako firma mamy 120 pracowników, w 12 lokalizacjach magazynowych, w 4 krajach.

Co jest najmocniejszym punktem Terrain Tamer : firma?, produkty ?

Nasza ekipa specjalistów od części zamiennych do 4×4, nasi pracownicy ! Jesteśmy niezwykle dumni, że mamy 20 pracowników, którzy pracują z nami stale od ponad 25 lat. To jest niesamowite i w jakiś sposób magiczne, że Frank nauczyć każdego z nich, tak samo jak Don uczył jego, jak stać się mistrzem części.

Jeśli mógłbyś użyć tylko dwóch słów do opisania Waszych produktów i usługi, jakie słowa by to były ? 

Zaufanie i Wiedza

Co odróżnia Terrain Tamer od konkurencji ?

Nasze produkty są bardziej porównywane z oryginalnymi częściami pochodzącymi od producentów aniżeli produktami dostępnymi na rynku zamienników. Mamy ponad 40 000 części, przez to

zamówienia składane przez warsztaty, automatycznie przechodzą w tryb realizacji. To jest niezwykle ważne dla naszych stałych klientów, gdy mają samochód na podnośniku.

Nasza oferta obejmuje zestawy łożysk, zawieszenia, filtry, elementy silnika, hamulce, sprzęgła, układ chłodzenia, układ napędowy, układ kierowniczy i akcesoria dla pojazdów 4×4,  jak komutator biegu jałowego, zestaw asekuracyjny do jazdy terenowej lub oryginalne australijskie taśmy.

Nad czym obecnie pracujecie ? 

To są informacje poufne, ale mogę powiedzieć o paru wyrobach, które pojawią się na rynku w najbliższych miesiącach.

Sprężyny śrubowe stożkowe

Wszyscy tym żyjemy ! – Śledź ten temat.

Uważamy że wprowadzony przez nas Tooling Program stał się strategią działania firmy, dzięki niemu możemy tworzyć nowe oprzyrządowanie do naszych projektów. Możemy wzmocnić części   od producentów oryginalnego wyposażenia, tam gdzie wiemy, że są słabe. Każdy prototyp poddawany jest niezależnym testom metalurgii, bezpośrednio tutaj w Melbourne.
Ten rozległy proces kontroli jakości pomógł nam umocnić reputację Terrain Tamer, która stale  rośnie. Sworznie, wały napędowe, przeguby, piasty, wały tylne, przekładnie i osie one wszystkie będą rozwijane w 2014 roku w ramach naszego programu.

Kto korzysta z Waszych produktów 

Wszyscy, którzy dbają, którzy polegają na swoich pojazdach i ich niezawodności. Tak więc nasz klient może działać w obszarze górnictwa, służb ratunkowych lub może być rolnikiem, który doskonale wie, że niesprawny pojazd będzie oznaczał dla niego spadek wydajności. Oczywiście wśród klientów mamy prywatnych właścicieli pojazdów, którzy chcą jak najlepiej dla swojego samochodu, ponieważ to ich pasja

Jakie jest Wasze największe osiągnięcie ? 

Szerzenia zamiłowania do pojazdów z napędem na 4 koła, dzięki naszemu zespołowi i naszym klientom. Umożliwiamy ludziom dostęp do każdego miejsca, tak aby w drodze czuli się bardziej swobodnie, wiedząc, że mają nasze wsparcie. Żyjemy w pięknym dużym kraju i nigdy nie powinniśmy się bać go odkrywać.