Marzący o własnych czterech kółkach mają nową alternatywę dla kredytu samochodowego. Dzięki nowatorskiej na rynku usług finansowych ofercie pożyczki konsumenckiej, wystarczy tylko dowód osobisty, wyciąg bankowy i kserokopia umowy o pracę, by w ciągu jednego dnia stać się właścicielem auta. To kolejna po leasingu konsumenckim propozycja VB Leasing skierowana do osób fizycznych.

– Pożyczka konsumencka na zakup samochodu to wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów, którzy chcą być właścicielem samochodu i mieć większą, niż w przypadku leasingu konsumenckiego, swobodę w dysponowaniu pojazdem – mówi Andrzej Jakubowski, Dyrektor ds. rozwoju biznesu w VB Leasing. – Tworząc naszą ofertę staraliśmy się maksymalnie uprościć procedury związane z udzieleniem pożyczki, tak by wszystkie formalności można było załatwić w trakcie jednego spotkania z przedstawicielem VB Leasing lub bezpośrednio ze sprzedawcą we współpracującym z nami salonie samochodowym – dodaje.

Firma nie wymaga zaświadczenia o zarobkach czy deklaracji podatkowej, wystarczy jedynie potwierdzenie zatrudnienia i wpływu wynagrodzenia na rachunek bankowy. Decyzja o finansowaniu w większości przypadków zapada natychmiast. Po wypełnieniu wniosku i akceptacji, poza niezbędnymi zabezpieczeniami, nie ma konieczności podpisywania dodatkowych dokumentów, a samochodem można wyjechać z salonu w ciągu jednego dnia.

W ramach pożyczki konsumenckiej można sfinansować nowy albo używany samochód, zarówno osobowy, jak i dostawczy o masie całkowitej do 3,5 tony. – Zapewniamy przygotowaną indywidualnie ofertę finansowania, spełniającą oczekiwania i możliwości finansowe klienta.  Prosto i przejrzyście przedstawiamy wszystkie koszty oraz warunki, zgodnie z wymogami Ustawy o kredycie konsumenckim. Wymagany udział własny rozpoczyna się już od 5% – mówi Jakubowski.

Pożyczkę w złotówkach można uzyskać na okres od 6 miesięcy aż do 6 lat, a klient w każdym momencie może ją częściowo lub całkowicie spłacić bez dodatkowych kosztów. Dodatkowo, w trakcie trwania umowy pożyczkobiorca ma możliwość zmiany harmonogramu – w zależności od potrzeb skracając go lub wydłużając. Poza atrakcyjnymi warunkami ubezpieczeń podstawowych pojazdu, VB Leasing oferuje także ochronę w sytuacjach kryzysowych zabezpieczając spłatę pożyczki w przypadku straty finansowej związanej ze szkodą całkowitą samochodu lub w sytuacji losowej. – Naszym celem jest oferowanie kompleksowych rozwiązań dla klientów i dealerów samochodowych, a rozszerzenie oferty o pożyczkę dla osób fizycznych jest jednym z kluczowych elementów strategii budowania pozycji na rynku motoryzacyjnym – informuje Dyrektor ds. rozwoju biznesu w VB Leasing.

Z samochodowej pożyczki konsumenckiej mogą skorzystać nie tylko osoby zatrudnione na umowę o pracę, ale także posiadający różne źródła dochodów – umowy-zlecenia, prowadzący działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne, przedstawiciele wolnych zawodów, emeryci, renciści, wynajmujący nieruchomość itp.

Przykładowa kalkulacja:

  • Kwota pożyczki:          50 000 zł
  • Okres umowy:            5 lat
  • Wysokość raty:           997,68 zł

 

Reprezentatywny przykład: cena samochodu nowego 60 000 zł, udział własny 10 000 zł, całkowita kwota pożyczki 50 000 zł, czas obowiązywania umowy 5 lat, stopa oprocentowania 6,9%, rzeczywista roczna stopa oprocentowania 7,56%, całkowity koszt pożyczki 9 860,74 zł, w tym: prowizja kredytowana 505,05 zł i odsetki 9 355,69 zł, całkowita kwota do zapłaty przez konsumenta 59 860,74 zł, wysokość rat 997,68 zł. Niniejsza informacja nie stanowi oferty w rozumieniu kodeksu cywilnego. Dostępność i warunki pożyczki mogą ulec zmianie. Warunki pożyczki określa umowa pożyczki konsumenckiej.

VB Leasing Polska SA to największa firma leasingowa nieprowadząca w Polsce działalności bankowej. Jest częścią europejskiej grupy VB Leasing International Holding GmbH z siedzibą w Wiedniu. Posiada 13 oddziałów, 3 filie oraz ponad 100 Przedstawicieli Handlowych i Autoryzowanych Przedstawicieli na terenie całego kraju. Spółka umożliwia dostęp do środków trwałych, oferując bezpieczny i nowoczesny pakiet usług finansowych oraz produktów dodatkowych. Firma została wyróżniona m.in. Laurem Konsumenta oraz tytułami Najlepszej Firmy Leasingowej, Perły Polskiej Gospodarki, Geparda Biznesu i Solidnego Pracodawcy.