Firma GRANULDISK została wybrana w 2014 roku dostawcą zmywarek do garnków i patelni w prestiżowym projekcie przedszkola Hedlunda w Umeå ubiegającym się o certyfikat BREEAM. Firma GRANULDISK oferuje profesjonalne zmywarki wykorzystujące oryginalną technologię granulek, wybraną w oparciu o zasady BAT (Best Available Technology). Firma uczestniczy również w innym projekcie BREEAM – Tour CB21 w paryskiej dzielnicy La Défense we Francji.

Budynek przedszkola Hedlunda w Umeå, ubiegający się o certyfikację BREEAM, będzie najbardziej na północ wysuniętym pasywnym budynkiem w Szwecji. Celem projektu jest uzyskanie certyfikatu BREEAM z oceną „bardzo dobrą”. W przypadku budynków pasywnych duży nacisk kładzie się na wydajność energetyczną. Na etapie projektu i planowania konsultanci techniczni w SWECO postanowili skoncentrować się na zmywaniu patelni i garnków, jako czynności pochłaniającej największe ilości energii. Wybór zmywarki działającej w oparciu o zastosowanie technologii granulek zdecydowanie przyczyni się do ograniczenia ilości zużywanej energii.

 

Wszystkie urządzenia są wybierane zgodnie z zasadami BAT. Oznacza to, że w przypadku każdego urządzenia oceniamy i analizujemy jego cykl życia i wybieramy najlepszą technologię pod względem ekologii i wydajności energetycznej – mówi Thomas Greindl, architekt SWECO certyfikowany w zakresie budynków pasywnych.

 

GRANULDISK bierze również udział w projekcie Tour CB21, budynku mieszczącym się w jednym z większych centrów biznesowych Europy – paryskiej La Défense, który został odrestaurowany zgodnie ze środowiskowymi standardami BREEAM. W dwóch kuchniach budynku znajdują się zmywarki do garnków i patelni firmy GRANULDISK.

 

O firmie

Firma GRANULDISK z siedzibą w Malmö (Szwecja) stworzyła technologię Granule Optimised Washing Technology™. Jest liderem wśród producentów zmywarek i środków myjących dla profesjonalnych kuchni. GRANULDISK posiada ponad 25 lat doświadczenia w branży. Zmywarki tego producenta wykorzystują granulki PowerGranules, wodę oraz niewielką ilość substancji myjących do mechanicznego czyszczenia garnków i patelni. W przeciągu zaledwie kilku minut dzięki mocy granulek i wysokiej temperatury uzyskuje się higieniczną czystość naczyń, a wszystko to przy zużyciu znacznie mniejszej ilości wody, energii i detergentów niż w przypadku tradycyjnych zmywarek. GRANDULDISK to innowacyjne, zrównoważone i ekonomiczne rozwiązanie, które eliminuje potrzebę wstępnego mycia.

 

Obszary oceny efektywności budynków

Certyfikacja BREEAM (BRE Environmental Assessment Method) to obecnie jedna z najczęściej stosowanych metod oceny budynków pod kątem ich ekologiczności w Europie. Została stworzona w 1990 roku przez organizację BRE (Building Research Establishment). Obejmuje ona zarządzanie budową, jak i całym budynkiem, a efektywność budynków oceniana jest w następujących obszarach: zarządzanie, zdrowie i samopoczucie, energia, transport, woda, materiały, odpady, zanieczyszczenia i innowacje.

 

Więcej informacji na www.granuldisk.com.