Uruchomienie nowej platformy chmurowej w Polsce spotkało się z szerokim oddźwiękiem. Przyczyniła się do tego nie tylko przemyślana akcja, towarzysząca wprowadzeniu usługi, ale również zastosowana technologia i wizja Unizeto Technologies na rozwój marki. Kilka dni po rozpoczęciu beta testów produktem zainteresowało się ponad 5000 użytkowników. Każdy może wypróbować platformę UniCloud i wziąć udział w konkursie.

 UniCloud to pierwsza chmura w modelu  platforma jako usługa (ang. Platform-as-a-Service, w skr. PaaS)  dostarczana przez centrum danych znajdujące się na terenie Polski. Stanowi to gwarancję, że jest świadczona zgodnie z krajowymi normami ochrony i bezpieczeństwa danych oraz wraz ze wsparciem technicznym w języku polskim. Dzięki szerokiemu zakresowi możliwości i łatwości w obsłudze, UniCloud pozwala zwiększyć efektywność  pracy programistów, administratorów i menedżerów IT.

PaaS od Unizeto  – automagiczna platforma nowych możliwości

Wdrażając zaawansowaną technologicznie usługę PaaS jesteśmy blisko końcowego odbiorcy. Skupiamy się na jej maksymalnym uproszczeniu – mówi Ilona Miziewicz-Groszczyk, menedżer produktu Unizeto Technologies Tego typu rozwiązanie powinno być łatwe i przyjemne w użytkowaniu, zarówno dla programistów tworzących aplikacje online, jaki i działów IT pragnących odciążyć swoje serwery. UniCloud to idealne rozwiązanie zarówno dla osób bez fachowej wiedzy, jak i wysoko kwalifikowanych administratorów systemów IT – wystarczy wybrać odpowiednią opcję podczas tworzenia środowiska. Platformę zaprojektowano tak, aby nawet początkujący odbiorcy za pomocą jednego kliknięcia mogli zainstalować aplikację, wybraną z ponad stu dostępnych, podzielonych na kategorie. Na przykład uruchomienie sklepu internetowego na silniku Magento, wraz z konfiguracją całego środowiska, zajmuje nieco ponad minutę. W rękach bardziej zaawansowanych użytkowników UniCloud staje się potężnym narzędziem. Dzięki platformie developerzy mogą rozwijać i uruchamiać swoje aplikacje, dostając gwarancję prawdziwego autoskalowania zasobów w pełnym zakresie (zarówno w górę, jak i w dół). Pozwala to na optymalizację kosztów. Użytkownicy UniClouda nie muszą troszczyć się o utrzymanie, zarządzanie i patchowanie systemu operacyjnego – mogą skupić się na pisaniu programów, ponieważ UniCloud wspiera najbardziej popularne  środowiska programistyczne: PHP, Java, Python, Ruby, Node.js oraz narzędzia: GIT HUB, SVN. Programiści uzyskują też wsparcie w całym cyklu wytwarzania oprogramowania, m.in. poprzez umożliwienie łatwego klonowania środowisk, a następnie podczas testowania i produkcji.

UniCloud-platforma-intuicyjny-kreator-nowego-srodowiska

Intuicyjny kreator nowego środowiska, fot. Unizeto Technologies

Bardziej świadomym użytkownikom platforma UniCloud ma do zaoferowania także m.in. mechanizmy zapewniające wysoką dostępność (HA) lub load balancing (równoważenie obciążenia). – Gartner i 451 Research prognozują najwyższy procent wzrostu rynku cloud computing wśród rozwiązań klasy Platform-as-a-Service. Dziś klienci poszukują prostej w obsłudze platformy chmurowej wspierającej cały cykl życia aplikacji: od programowania, przez testowanie, aż po utrzymanie. UniCloud sprawia, ze tworzenie aplikacji w chmurze staje się łatwiejsze, niż kiedykolwiek do tej pory – wyjaśnia Paweł Owczarek, Dyrektor Centrum Danych Unizeto Technologies.

UniCloud został od podstaw zaprojektowany jako platforma dla programistów – łączy elastyczność PaaS z pełną kontrolą skalowalnego serwera IaaS. Jako pierwsza chmura w Polsce jest oparty w 100% o napędy SSD, skracając czas uruchamiania serwerów praktycznie do sekund.

UniCloud-crowdsourcing- sugestie-uzytkownikow

Wykorzystanie crowdsourcingu przy wdrażaniu nowej usługi, fot. Unizeto Technologies

UniCloud – platforma od ludzi i dla ludzi

Kampanię, która przybliżyła usługę UniCloud odbiorcom stworzyła agencja Fast Forward Communication z Warszawy. Język i stylistyka rodem z gier RPG oraz nagrody za aktywność skutecznie wzbudziły zainteresowanie zaawansowaną technologią. Efektem akcji było ponad 5000 zarejestrowanych użytkowników w beta testach platformy. Na dedykowanej stronie (Komnata Zwierzeń) można zamieszczać swoje uwagi na temat jej działania.  – Dzięki beta testom mamy możliwość dotarcia do tysięcy osób, które dzielą się z nami swoimi doświadczeniami i spostrzeżeniami dotyczącymi UniCloud, przez co mają realny wpływ na udoskonalenie platformy –– mówi Ilona Miziewicz-Groszczyk, menedżer produktu Unizeto Technologies. UniCloud bazuje na rozwijanej od wielu lat technologii PaaS firmy Jelastic, z której korzysta ponad 150 tys. programistów w 25 krajach na całym świecie.

 Platformę można wciąż testować. Więcej szczegółów na: https://unicloud.pl/.