– Umowa obejmuje obiekt Build-to-Suit (BTS) i istniejącą powierzchnię –

 Prologis Park Budapest-Sziget (1)_mini

Prologis, Inc. (NYSE: PLD), globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, ogłosił dzisiaj podpisanie umowy najmu 26 500 metrów kwadratowych powierzchni w Prologis Park Budapest-Sziget z firmą DB Schenker, wiodącym dostawcą usług logistycznych, globalnym i długoletnim klientem Prologis.

 

Transakcja obejmuje budowę obiektu BTS o powierzchni 7 500 metrów kwadratowych (Budynek 6) oraz wynajem 19 000 metrów kwadratowych w istniejącym obiekcie (Budynek 4). DB Schenker planuje konsolidację prowadzonej działalności oraz przeniesienie swojej lokalnej siedziby na Węgrzech do nowo wynajętej powierzchni w parku Prologis.

Obiekt BTS został zaprojektowany jako budynek typu „cross-dock” i będzie wyposażony w bramy wjazdowe dla małych ciężarówek oraz doki załadunkowe. Cechą charakterystyczną budynku jest brak słupów w hali magazynowej, oraz rampa do załadunku bocznego przystosowana zarówno do pojazdów ciężarowych jak i dostawczych. Prace budowlane rozpoczną się w drugim kwartale 2014 roku, a ich ukończenie planowane jest na czwarty kwartał bieżącego roku.

 

„Dzięki rozwojowi branży e-commerce obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na obiekty magazynowe typu „cross-dock” położone w pobliżu dużych miast, które umożliwiają realizację ostatniego etapu dostawy towaru do klienta końcowego.” – powiedział László Kemenes, vice president i country manager Prologis na Węgrzech. „Nasze własne grunty w połączeniu z doświadczeniem w realizacji inwestycji sprawiają, że jesteśmy w stanie zapewnić klientom rozwiązania doskonale dostosowane do ich indywidualnych potrzeb. Tylko Prologis był w stanie zaoferować jednocześnie powierzchnię w istniejącym budynku oraz budowę nowego obiektu, gwarantując również możliwość rozszerzenia współpracy na terenie tego samego parku w przyszłości.”

 

Prologis Park Budapest-Sziget znajduje się na terenie strefy przemysłowej Szigetszentmiklós, zlokalizowanej pod Budapesztem. Park położony jest bezpośrednio przy autostradzie M0, zapewniającej dogodne połączenie z siecią węgierskich autostrad M1, M7 oraz M5 i międzynarodowym portem lotniczym.

 

Prologis jest właścicielem i zarządcą około 3,7 miliona metrów kwadratowych powierzchni logistycznej
i dystrybucyjnej w Europie Środkowo-Wschodniej (stan na 31 marca 2014 r.).