Propex Global Company, amerykański producent elementów z tworzyw sztucznych używanych m.in. w rolnictwie, budownictwie i przemyśle włókienniczym, podpisał w umowę z itelligence na usługi outsourcingu IT dla  nowoutworzonego przez firmę centrum usług biznesowych w Poznaniu pod nazwą Propex Service Group sp. z o.o. Placówka koordynuje działanie spółek zależnych w Europie w zakresie księgowości, obsługi klienta, logistyki, zarządzania łańcuchem dostaw i HR.

itelligence zrealizowała dla Propex projekt, który składał się z części informatycznej i sieciowej. Pierwszym etapem było przygotowanie infrastruktury IT zlokalizowanej w Data Center itelligence w Tarnowie Podgórnym koło Poznania wraz z instalacją wskazanych przez klienta systemów, a następnie ich integracja z systemami używanymi przez Propex w całej organizacji. Równolegle prowadzone były prace w zakresie tworzenia lokalnej infrastruktury sieciowej w poznańskim biurze Propex. Działania w tym obszarze polegały głównie na dostawie i konfiguracji urządzeń sieciowych oraz ich integracji z globalną siecią Propex w celu umożliwienia efektywnej komunikacji z centralą oraz innymi oddziałami na całym świecie.

„Razem z itelligence opracowaliśmy model architektury IT wspierający nasze procesy biznesowe, przepływ danych, wydajne działanie oprogramowania oraz infrastruktury, który w najwyższym stopniu spełnia nasze oczekiwania” – powiedział Mariusz Mikołajczak, Dyrektor Finansowy z Propex Service Group sp. z o.o..

Od lat świadczymy usługi dla firm zagranicznych z różnych sektorów przemysłu. Dobrze więc znamy sposoby działania i polityki bezpieczeństwa, które cieszą się uznaniem w globalnych korporacjach. Mamy też profesjonalny zespół i potrafiliśmy przekonać klienta, że jesteśmy w stanie dostarczyć mu kompleksowe i niezawodne rozwiązanie w rozsądnej cenie. Wszystko to zadecydowało o tym, że Propex ostatecznie wybrał naszą propozycję” – opowiada Arnold Nowak, prezes itelligence.

Propex Global Company dokonał wyboru dostawcy usług IT na podstawie ofert firm wskazanych przez Biuro Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta Poznania, którego jednym z zadań jest pozyskiwanie inwestorów chcących rozpocząć inwestycje w Poznaniu.

www.itelligence.pl

www.propexglobal.com