W Europie jest tylko kilka przestrzeni krypto-coworkingowych. Wreszcie także Polska dołączyła do listy krajów walczących o tytuł stolicy startupów, wykorzystujących technologię blockchain. Forklog, pierwsza przestrzeń krypto-coworkingowa w Polsce, właśnie otworzyła swoje podwoje w Krakowie. Biuro znajduje się tuż obok Starego Miasta przy ulicy Zyblikiewicza w niewielkiej odległości od licznych restauracji, zabytków oraz innych miejsc rozrywki.

Postawiliśmy sobie za cel zgromadzenie jak największej liczby osób, znających się na blockchainie i stosujących tę technologię w swoich startupach. Społeczność blockchain w Polsce rozrzucona jest po różnych zakątkach kraju, więc staramy się to zmienić” – mówi Victoria Pavlova, współzałożycielka przestrzeni coworkingowej Forklog.

Forklog oferuje usługi tradycyjne, takie jak wynajęcie biurka typu hot desk, biurka dedykowanego oraz biura prywatnego, ale w trochę innej formie. Ma na celu tworzenie wspólnoty, a nie tylko zarabianie pieniędzy, a więc znaczy to, że klienci płacą nie za osobę, lecz za biurko.

Pavlova dodaje: „Po rozmowie z kilkoma osobami, prowadzącymi małe startupy oparte o technologię blockchain, zdałam sobie sprawę, jak trudno jest im pozwolić sobie na wydanie 500-700 złotych miesięcznie od osoby za biurko, zwłaszcza, gdy nie dostają żadnego dofinansowania. Ponieważ przez to często ci obiecujący przedsiębiorcy oraz ich startupy odstają od reszty branżowej społeczności, postanowiliśmy, że będą płacić za biurko, a nie za osobę. Przy jednym dużym biurku spokojnie zmieszczą się 2-3 osoby.”

Forklog oferuje też eventy dla społeczności, warsztaty oraz wykłady, mające na celu ułatwienie przedsiębiorcom i ich startupom wejście na rynek, zdobycia nowych umiejętności oraz nawiązania nowych znajomości.