Innowacyjna technologia

Wiadomym jest, że świat uległ ogromnym zmianom – zmienia się kultura, życie, również sposób patrzenia na otoczenie. Elektronika towarzyszy nam wszędzie. Powstaje coraz więcej nowoczesnych technologii, które wpisują się w założenia IoT (Internet of Things). Pojawiają się nowe aplikacje, które dostarczają na bieżąco użytkownikowi informacji, jakich w danym momencie potrzebuje. W ten sposób ułatwia to życie każdemu posiadającemu urządzenie mobilne. Zespół QRtag wychodzi naprzeciw łaknącym wiedzy drogą elektroniczną.  Cenią sobie innowacyjne rozwiązania elektroniczne (np. Beacon), które są świetnym dodatkiem edukacyjnym dla każdego.

QRtag w Jarocinie

Firma QRtag, tworząca innowacyjne aplikacje dla miast i muzeów, rozpoczęła współpracę ze “Spichlerzem Polskiego Rocka” w Jarocinie. Zaprojektowano specjalnie spersonalizowaną aplikację mobilną, która ułatwia i uatrakcyjnia wizytę w budynku. Tworzy to zupełnie nowy wymiar zwiedzania i zmienia sposób postrzegania obiektu. Obecność innowacyjnych technologii świadczy o podążaniu za trendami i spełnianiu najwyższych wymagań użytkownika. Wystarczy pobrać aplikację, a zwiedzanie staje się o wiele atrakcyjniejsze!

 

Dostępne dla wszystkich

QRtag występuje naprzeciw wielu problemom w przyswajaniu wiedzy, również tym fizycznym. Aplikacja dostępna jest również dla osób niepełnosprawnych – niewidomych i niedowidzących, czy też dla niesłyszących. Są to grupy, którym do tej pory muzea niewiele mogły zapewnić udogodnień. QRtag łamie wszelkie bariery i dotychczasowe problemy. Zagraniczni goście mogą wybrać również język, którym chce się posługiwać przy zwiedzaniu – wtedy wszystko staje się zrozumiałe i o wiele atrakcyjniejsze dla każdego.