Firma questus, Akredytowane Centrum Szkoleniowo-Egzaminacyjne brytyjskiego The Chartered Institue of Marketing uruchomiła autorskiego bloga. Od początku marca w wirtualnej przestrzeni funkcjonuje zupełnie nowe miejsce, które w założeniu ma gromadzić treści dotyczące idei, zdarzeń i ludzi, którzy wywarli największy wpływ na otaczającą rzeczywistość.

Tematyka bloga koncentruje się głównie wokół relacji między przeszłością, a nadchodzącymi innowacjami. Autorzy, wśród których znajdziemy m. in. dr hab. Roberta Kozielskiego, autora książki „Understanding the New Business Paradigm in Eastern Europe”  starają się udowadniać, że wpływ zarówno na teraźniejszość, jak i dzień jutrzejszy mają minione wydarzenia. Na questus BLOG znajdziemy zatem informacje m. in. o Philipie Kotlerze, twórcy współczesnego marketingu czy leciwych, ale wciąż używanych na… Pentagonie – dyskietkach.

Ponadto na blogu możemy przeczytać o innowacjach, które zdaniem autorów dopiero odmienią współczesny świat. Sztuczna inteligencja, virtual reality czy Internet of Things to technologie, które nie tylko budzą wielkie nadzieje, ale rodzą również ogromne zagrożenia, których nie do końca jesteśmy świadomi. Jak odnajdziemy się w świecie, w którym prywatność niemal nie istnieje, a każdy nasz ruch jest śledzony przez niezliczoną ilość firm?

Robert Kozielski wraz ze współpracownikami porusza również tematy stricte marketingowe, radząc choćby, jak skutecznie zarządzać organizacją jutra. Warto jednak zauważyć, że wszelkie treści pisane są w odniesieniu do dynamicznie zmieniającej się rzeczywistości. To właśnie zmiany biznesowego środowiska nakreślają kierunek treści na questus BLOGu.

questus BLOG znajduje się pod adresem: http://questus.pl/blog/.