Prologis, Inc. (NYSE: PLD), globalny lider nieruchomości dystrybucyjnych, opublikował dziś raport zatytułowany „Globalny łańcuch dostaw: e-commerce i nowy model popytu na nieruchomości logistyczne”.

 

W raporcie zespół badawczy wyjaśnia, jak e-commerce zmienia zapotrzebowanie firm z sektora branży detalicznej na nieruchomości logistyczne oraz jak w związku z tym przebiega adaptacja centrów dystrybucyjnych. Raport zawiera:

  • Omówienie ewolucji łańcucha dostaw oraz rozwoju kompleksowej obsługi zamówień;
  • Analizę wzrostu w branży handlu detalicznego, omówienie ryzyka kanibalizacji oraz pozytywnych efektów wzrostu popytu na nieruchomości logistyczne;
  • Charakterystykę działań typowych wyłącznie dla e-commerce oraz związanych z nimi konsekwencjami wyboru odpowiednich nieruchomości dystrybucyjnych ze starzeniem się powierzchni włącznie.

„Obsługa zamówień składanych online znajduje się we wczesnej fazie rozwoju. Przewidujemy, że w przyszłości e-commerce będzie generował znaczący popyt na nieruchomości logistyczne” – powiedział Chris Caton, wiceprezes i szef działu Prologis Research. – „Z naszych analiz wynika, że w modelach obsługi zamówień liczy się przede wszystkim bliskość dużych aglomeracji miejskich, pozwalająca na skrócenie czasu realizacji zamówień, podwyższenie poziomu obsługi oraz większą elastyczność w łańcuchu dostaw.”

Pełna wersja raportu dostępna jest w wersji elektronicznej, w zakładce „Research” na stronie www.prologis.com.

 

Prologis Research monitoruje i analizuje kluczowe trendy i tendencje dotyczące zarówno rynku nieruchomości, jak i zarządzania łańcuchem dostaw, zapewniając klientom, inwestorom oraz opinii publicznej dostęp do raportów, które ilustrują sytuację w branży z globalnej perspektywy.

 

O Prologis

Prologis, Inc., jest globalnym liderem nieruchomości dystrybucyjnych, działającym na rynku globalnym oraz na rynkach regionalnych w obu Amerykach, Europie i Azji. Prologis jest właścicielem lub inwestorem (w ujęciu skonsolidowanym lub poprzez nieskonsolidowane spółki joint venture) nieruchomości i projektów deweloperskich o oczekiwanej łącznej powierzchni 53.3 miliona metrów kwadratowych w 21 krajach (stan na 31 marca 2014 roku). Wśród ponad 4 700 klientów, którym firma wynajmuje nowoczesne obiekty dystrybucyjne, są między innymi przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy z branży handlu detalicznego, firmy transportowe, zewnętrzni dostawcy usług logistycznych oraz inne przedsiębiorstwa.