Rolnik nie ryczałtowy jest zobowiązany do każdorazowego wystawiania faktury VAT przy sprzedaży oraz wykonywaniu usług. Deklarację VAT  składa się teraz do Urzędu Skarbowego już tylko elektronicznie. Poza tym vatowcy muszą co miesiąc, również przez Internet, składać Jednolity Plik Kontrolny (JPK). Brzmi skomplikowanie ale z systemem EBI24 wystawianie dokumentów finansowych jest to dużo łatwiejsze do przeprowadzenia.

Platforma EBI24, której zaufało już ponad tysiąc klientów, jest niezwykle prosta w obsłudze. Działania, jakie potrzebujemy na niej wykonać, są bardzo intuicyjne, a gdyby potrzebna była pomoc – zawsze dostępny jest  konsultant.

Poza tym –  co nie jest też bez znaczenia – w prosty sposób i na stałe mamy porządek w rozliczeniach finansowych i dokumentach. Nasza platforma jest dedykowana małym i średnim firmom, niezależnie od rodzaju działalności. Każdy przedsiębiorca bowiem potrzebuje mieć porządek w fakturach, możliwość ich bezpiecznego przechowywania i archiwizowania – mówi Jacek Bartnik, dyrektor zarządzający EBI24.

Pracę z systemem zaczynamy od rejestracji na stronie www.ebi24.pl . Gdy wykonamy już ten krok dostajemy bezpłatne konto na 30 dni, aby zobaczyć, że platforma jest pomocna i intuicyjna. Dalej, korzystanie z platformy jest też czystą przyjemnością. Krok po kroku, z łatwością wystawimy prawidłowy i zgodny z przepisami właściwy dokument. Oszczędność czasu i zminimalizowanie ryzyka popełnienia błędu to jedne z podstawowych korzyści, jakie daje ta platforma. Kiedy potrzeba jest nam pomoc w każdej chwili możemy skorzystać z pomocy konsultanta wykonując telefon na infolinię.

JAKIE JESZCZE KORZYŚCI EBI24 DAJE ROLNIIKOWI?

Dostępność do własnej bazy danych:

  • faktura może być wystawiona z użyciem zapisanych już danych odbiorców lub przy wykorzystaniu integracji z zewnętrznymi źródłami danych o kontrahentach (CeiDG)
  • każdą fakturę można łatwo wprowadzić, opisać, zatwierdzić, przesłać, skatalogować osobiście lub przez uprawnioną, wskazaną osobę.

Kontrola nad obiegiem dokumentów

  • dostarczanie faktur jest niezwykle proste, a przede wszystkim nadawca widzi jego aktualny status – wysłane, odebrane, zaakceptowane.

Przydatną funkcją jest obsługa faktur korygujących

  • pozwala ona na wyjątkowe usprawnienie procesu wystawiania i wysyłki oraz potwierdzenia tego dokumentu bez konieczności przesyłania pocztą.

Obsługa faktur kosztowych jest tu również  niezwykle prosta i ergonomiczna

  • wprowadzanie, skanowanie, opisywanie i zatwierdzanie kosztów jest szybkie i intuicyjne.

Funkcja rozpoznawania tekstu (OCR)

  • jest to duże ułatwienie, ponieważ dzięki niemu dane są pobierane ze skanu faktury bez konieczności żmudnego uzupełniania; później można je (dane kontrahenta, NIP, kwotę, stawkę VAT) przypisać do odpowiedniego konta w systemie.

Ważne w przypadku kontroli finansowej

  • platforma EBI24 daje na długie lata możliwość archiwizacji dokumentów finansowych. Takie elektroniczne archiwum chroni przed ich utratą z tak prozaicznych powodów jak zalanie, pożar czy kradzież. Daje też pełną gwarancję bezpieczeństwa, że do dokumentów mają dostęp tylko uprawnione osoby.

 

System EBI24 to prosty,  intuicyjny i bezpieczny w obsłudze system wspomagający prowadzenie biura i obieg wszystkich rodzajów dokumentów – pozwala zamienić́ dokumentacje papierową na elektroniczną. System EBI24  umożliwiają również łatwe zarządzanie dokumentami w relacjach firma-firma ale również  wewnątrz przedsiębiorstwa. EBI24 pozwala na elektroniczne tworzenie różnego rodzaju dokumentów w tym faktur, przechowywanie i bezpieczną archiwizację a także zdalny podpis elektroniczny oraz obsługę JPK. EBI24 poza obsługą faktur, umów i innych typów dokumentów, w tym kasowych, magazynowych, daje możliwość tworzenia własnych szablonów dokumentów lub korzystania, z tych które już są dostępne w systemie oraz generowania raportów. Dzięki ewidencjonowaniu łańcucha zdarzeń – system pozwala na sprawdzenie statusu dokumentów, w tym czy dokument został odebrany, podpisany (oraz weryfikację integralności danych), zapłacony. Dostęp do usług możliwy jest przez sieci, 24/7. Zaletą systemu stworzonego w oparciu o rozwiązania chmurowe, w modelu SAAS jest jego wszechstronność, przy jednoczesnej możliwości konfiguracji z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb klienta. Ogromną zaletą programu jest również kompatybilność z innymi popularnymi programami finansowo – księgowymi oraz fakt, że spełnia on wszystkie wymagania prawne, również te nadchodzące. EBI24 pozwala także na tworzenie interakcji z własnymi rozwiązaniami, jak również przystosowanie poszczególnych funkcji do indywidualnych potrzeb. Wszystkie te elementy sprawiają, że EBI 24 to rewelacyjne narzędzie dla osób, którym zależy na porządku w dokumentach, a także na łatwej ich wymianie między przedsiębiorstwami i pełnej kontroli z dowolnego miejsca w dowolnym czasie (www.ebi24.pl).