DB Schenker po raz siódmy zaprasza studentów i absolwentów uczelni wyższych do udziału w 3-miesięcznym, płatnym programie stażowym. Aplikować można do 31 marca na www.dbschenker-student.pl.

Stażyści swoich sił będą mogli spróbować m.in. w dziale sprzedaży, HR, marketingu czy obsługi klienta, a także w biznesie lotniczym, oceanicznym, lądowym, w tym kolejowym. Łącznie przygotowano 14 propozycji w 11 lokalizacjach, m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Bydgoszczy, Szczecinie czy Małaszewiczach.

– DB Schenker oferuje różnorodne możliwości kształtowania kariery zawodowej. Praca w globalnej firmie stwarza potencjał do rozwoju na wielu płaszczyznach, zgodnie z zainteresowaniami i cechami charakteru. Program stażowy dla studentów i absolwentów organizujemy już od 7 lat. Ta formuła bardzo dobrze się sprawdza, zarówno z perspektywy kandydatów zainteresowanych rozwojem w strukturach międzynarodowej firmy, jak i pracodawcy poszukującego młodych talentów. Kogo szukamy? Przede wszystkim osób kreatywnych i komunikatywnych. Bardzo ważna jest też znajomość języków obcych i gotowość do podjęcia nowych wyzwań – mówi Iwona Lasocińska, Koordynator ds. współpracy z uczelniami i studentami w DB Schenker.

Program stażowy potrwa od lipca do końca września. Każdy uczestnik otrzyma umowę o pracę, dofinansowanie prywatnej opieki medycznej i zajęć sportowo-rekreacyjnych. Operator logistyczny zapewni również stażystom wsparcie doświadczonych opiekunów i narzędzia niezbędne do pracy. Dzięki programowi stażowemu studenci i absolwenci kierunków związanych z logistyką oraz transportem będą mogli poszerzyć swoje umiejętności i wiedzę, a także zyskają szansę otrzymania stałej oferty pracy.

– Ludzie, którzy wspierali mnie podczas stażu byli naprawdę bardzo pomocni i otwarci. Zawsze mogłem liczyć na ich wsparcie. Polecam program stażowy w DB Schenker, ponieważ jest świetnie dostosowany do potrzeb studentów – mówi Tomasz Waszkiewicz, Asystent w Dziale Komunikacji, który w 2017 roku zakończył staż i został zatrudniony.

DB Schenker zatrudnia prawie 70 tys. osób na całym świecie, a w Polsce ponad 2 tys. Udział w programie stażowym to gwarancja zdobycia doświadczenia w międzynarodowej firmie i bycia częścią globalnej sieci logistyki. Rozbudowana struktura organizacyjna operatora logistycznego i różnorodność prowadzonych działań sprawiają, że każdy stażysta ma szansę na rozwój. Już od 7 lat w DB Schenker dzięki programowi zatrudnienie znalazło kilkadziesiąt osób. W ubiegłym roku 12 z 13 osób otrzymało stałą ofertę pracy.

Więcej szczegółów na www.dbschenker-student.pl i www.facebook.com/DBSchenkerPLKariera.