Szykują się ważne zmiany na rynku szybkich pożyczek online. Działalność w Polsce rozpoczęła międzynarodowa instytucja finansowa Tact Group, odnosząca już sukcesy w Finlandii, Szwecji i Danii.

Klienci zainteresowani pożyczaniem pieniędzy w Internecie właśnie uzyskali dostęp do nowego, unikalnego rozwiązania oferowanego przez SALDO. Mogą uruchamiać na stronie Saldo.pl tani limit pożyczkowy, a później nim zarządzać za pośrednictwem ich indywidualnego konta. Jest to rozwiązanie dla wszystkich, którym na co dzień nie brakuje gotówki, ale chcą korzystać z życia intensywniej niż dotąd.

Pierwsze 30 dni gratis, elastyczne zarządzanie limitem pożyczkowym i brak dodatkowych opłat – to wyróżniki oferty, którymi SALDO będzie pozyskiwać polskich klientów, korzystających z pożyczek i chwilówek w Internecie. Odnawialny limit pożyczkowy po promocyjnym, bezpłatnym okresie będzie kosztował równowartość 7.5 % miesięcznie.

logoTact Group od 2007 r. jest aktywna na rynku szybkich pożyczek konsumenckich dla klientów indywidualnych. Założona w Finlandii, działa także w Szwecji oraz Danii, a teraz rozpoczyna ekspansję w kolejnych państwach europejskich. W Polsce oferta Grupy jest dostępna pod marką SALDO.

Obserwując zmiany na rynku w ostatnich latach dostrzegliśmy rosnące wymagania klientów, którzy oczekują szybszych, lepszych i tańszych usług. Tradycyjne banki nie są w stanie w pełni zaspokoić tych potrzeb, dlatego postanowiliśmy zaoferować produkt, który wypełni tę rynkową niszę – mówi Robert Klepner, szef projektu SALDO w Polsce.

Elastyczne pożyczanie

Charakterystycznym rozwiązaniem w ofercie SALDO jest odnawialny limit pożyczkowy – połączenie zalet szybkiej pożyczki i odnawialnego limitu w koncie bankowym. Po utworzeniu konta, klient może samodzielnie ustalać poziom limitu, z którego chce korzystać (w zakresie od 300 do 5 000 zł) i decydować, jaką kwotę pożyczki chce wypłacić w danym momencie. Ma pełną kontrolę nad dostępnymi środkami – może samodzielnie zwiększać lub zmniejszać wysokość limitu.

SALDO oferuje swoje rozwiązanie głównie ludziom młodym, dynamicznym, przyzwyczajonym do korzystania z Internetu, szukającym elastycznych form finansowania. Klienci firmy swoje pokrywają codzienne wydatki, ale potrzebują od czasu do czasu dodatkowej gotówki „na specjalne okazje”. – Ciekawe podróże, weekendowe wypady
z przyjaciółmi czy kosztowne hobby często odkładamy na później, tymczasem dzięki SALDO można to zrealizować tu i teraz
– mówi Klepner.

W czym oferta SALDO jest lepsza od konkurencji? Nie ogranicza się do oferowania korzystnego pożyczania gotówki wyłącznie przez 30 dni. Koszt limitu po 30 dniach,
w porównaniu do konkurencji, jest nawet o 50% niższy. Firma stawia też na przejrzystość oferty – nie ma tu żadnych dodatkowych, ukrytych opłat. Informacja na stronie internetowej zawsze jest ceną ostateczną.

Minimalne ryzyko

SALDO konsekwentnie łączy nowoczesność z odpowiedzialnością. Limit pożyczkowy jest dopasowany do faktycznych możliwości klienta. Choć decyzja zapada błyskawicznie, wiarygodność zdolności kredytowej jest każdorazowo weryfikowana w oparciu o własne zestawienia oraz dane gromadzone w Biurze Informacji Kredytowej (BIK) oraz Biurach Informacji Gospodarczej (BIG). Wszystko po to, aby limit pożyczkowy nie stanowił znaczącego obciążenia budżetu domowego pożyczkobiorcy.

SALDO nie jest rozwiązaniem dla osób, które zmagają się z chwilowymi trudnościami finansowymi. Ofertę kierujemy do ludzi, którzy mają ciekawe, dodatkowe plany czy marzenia
i chcą zrealizować je już teraz, a nie np. poczekać kilka miesięcy
– wyjaśnia Robert Klepner.