Profesjonalny salon fryzjerski musi być odpowiednio wyposażony, aby gwarantować fryzjerowi wygodną pracę i jednocześnie zapewniać każdemu klientowi maksymalną wygodę. Warto dokładnie przemyśleć zakup każdego elementu, który będzie wykorzystywany podczas świadczenia usług. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wyposażania profesjonalnego salonu fryzjerskiego?

Fotele fryzjerskie

Odpowiednio dobrany fotel fryzjerski ułatwi pracę fryzjerowi i jednocześnie sprawi, że klient będzie czuł się komfortowo. Pamiętajmy, by podczas wyboru nie kierować się jedynie aspektami wizualnymi, gdyż często nawet wyjątkowo piękne fotele okazują się niewygodne i niepraktyczne.

Fotel fryzjerski powinien być wyposażony w podnóżek i podłokietniki. Elementy te zagwarantują komfortową pozycję klientom. Obicie fotela musi być łatwe do wyczyszczenia, wykonane z wysokiej jakości materiałów. W sklepach dostępne są fotele wyposażone w regulację wysokości. Zazwyczaj stosowane są w tym celu pompy hydrauliczne lub gazowe.

Najważniejsze jest jednak to, by fotel był stabilny. Powinien być odpowiednio ciężki i wykonany z trwałych, odpornych na intensywną eksplantację materiałów. Szeroki wybór foteli fryzjerskich oraz innych profesjonalnych akcesoriów znajdziesz na https://modnakaja.pl/pl/meble-fryzjerskie-oferta-48h.

Lustro

Lustro fryzjerskie wykorzystywane w salonie powinno być z mocnego, odpornego na działanie wilgoci i korozji materiału. Lustra muszą być również odpowiednio duże, tak by klient mógł obserwować pracę fryzjera. Dodatkowo koniecznie należy wyposażyć w salon również w niewielkie lusterka, dzięki którym każda obsłużona osoba będzie mogła obejrzeć efekt końcowy również z tyłu.

Myjnia fryzjerska

Myjnie fryzjerskie umożliwiają umycie włosów, wykonanie zabiegu pielęgnacyjnego czy rozluźniającego masażu. Zazwyczaj salony fryzjerskie wyposażone są w kompaktowe myjnie posiadające wbudowany fotel. Dostępne są również wersje bez siedziska. Myjnie fryzjerskie powinny być wykonane z trwałych materiałów, które jednocześnie będą łatwe do czyszczenia.

Akcesoria fryzjera

Oprócz podstawowego wyposażenia salonu niezbędne jest również zaopatrzenie się w liczne akcesoria fryzjerskie, które zagwarantują wygodną i sprawną pracę.

 • Fartuch
  Każdy pracownik salonu musi posiadać fartuch. Dzięki niemu łatwiej będzie utrzymać porządek w salonie, a ubranie pracującego będzie osłaniane przed zabrudzeniem. Fartuchy często wzbogacone są w kieszenie czy przegródki, w których fryzjer może trzymać najbardziej potrzebne akcesoria i kosmetyki.
 • Peleryna
  Peleryna powinna być wykonana ze śliskiego materiału, który sprawi, że łatwo będzie można wytrzepać z niej obcięte włosy czy wymyć zabrudzenia po farbie. Musi być ona również odpowiednio duża, tak by zakrywała całe ubranie klienta.
 • Nożyczki
  Fryzjer powinien korzystać z profesjonalnych ostrych nożyczek, przeznaczonych do obcinania włosów. Nożyczki muszą być dobrane zarówno do długości włosów, jak i do dłoni fryzjera. Przy strzyżeniu męskim minimalna długość to 6-6,5 cala, przy damskim 5-5,5 cala. Ponadto w salonie powinny znaleźć się również nożyczki do przerzedzania włosów tzw. degażówki.
 • Grzebienie i szczotki
  Dzięki nim fryzjer jest w stanie równo obciąć włosy lub stworzyć misterną fryzurę. W salonie muszą znaleźć się różnorodne modele o odmiennych wielkościach i średnicach. Inne grzebienie stosuje się do strzyżenia męskiego, damskiego, a inne do pasemek, tapirowania czy balejażu.
 • Suszarki, prostownice, lokówki
  Sprzęty stosowane w salonie powinny być najwyższej jakości. Najlepiej by pochodziły od sprawdzonych producentów. W przypadku prostownic i lokówek powierzchnie, które będą miały bezpośredni kontakt z włosami, muszą być pokryte odpowiednimi powłokami gwarantującymi włosom bezpieczeństwo .

Właściwie zaopatrzony salon fryzjerski z pewnością będzie robił pozytywne wrażenie na każdym kliencie. Eleganckie i jednocześnie profesjonalne wyposażenie dodatkowo ułatwi pracę fryzjerom. Wybierajmy produkty wysokiej jakości, które będą stanowiły słuszną inwestycję na lata.