W Łodzi, 18 listopada, po raz pierwszy odbędą się Mistrzostwa Polski Samorządowców w Runmageddonie, czyli najbardziej ekstremalnym cyklu biegów przeszkodowych w Europie. Organizator zaprasza samorządowców z całego kraju do nieodpłatnego udziału w wydarzeniu. Czeka na nich wymagająca 6-kilometrowa formuła Rekrut z ponad 30 przeszkodami przygotowanymi przez inżynierów Runmageddonu.

Uczestnicy łódzkiego Runmageddonu będą musieli sprostać takim przeszkodom jak: Indiana XXL, Ściana Łańcuchów, Komandos, Pole Dance czy Multi Rig. Organizator nie przewiduje żadnej taryfy ulgowej. Uczestnicy zmierzą się z trasą w tych samych warunkach, w jakich startują regularni Runmageddończycy.

Od początku swego istnienia Runmageddon jest w stałym kontakcie z lokalnymi samorządami. Stale współpracujemy z kilkunastoma miastami. Lokalni samorządowcy regularnie biorą udział w naszych imprezach, a nawet często sami wychodzą z inicjatywą organizacji Runmageddonu na terenie swoich gmin. Doszliśmy do wniosku, że wspólna zabawa będzie świetną okazją do integracji środowiska, popularyzacji biegów przeszkodowych oraz promowania aktywnego i zdrowego stylu życia. Wrześniowe Mistrzostwa Polski Dziennikarzy okazały się strzałem w dziesiątkę. Liczymy, że w Łodzi powtórzymy ten sukces. Ze swojej strony obiecujemy, że dołożymy wszelkich starań, aby uczestnicy zapamiętali swój udział w Mistrzostwach jako wyjątkowe doświadczenie. Adrenaliny na pewno nie zabraknie. – zapewnia Jarosław „Jaro” Bieniecki, twórca i prezes Runmageddonu.

W Mistrzostwach Polski Samorządowców mogą wystartować aktualni pracownicy urzędów miast, gmin, starostw powiatowych i urzędów marszałkowskich oraz prezydenci, burmistrzowie i wójtowie. Uczestnictwo dostępne jest także dla radnych gmin, miast i powiatów oraz sejmików wojewódzkich aktualnej kadencji oraz członków zarządów powiatów i województw aktualnej kadencji.

Samorządowcy nie tylko biorą udział w naszych biegach, ale doceniają też Runmageddony jako świetne narzędzie promocyjne dla miast i innowacyjną ofertę sportową dla mieszkańców. Na tej zasadzie pracowaliśmy już w tym roku zarówno z dużymi miastami jak Warszawa czy Gdynia, ale też mniejszymi jak Ełk czy Myślenice. Z kolei formuła Micro odbyła się w Tomaszowie Mazowieckim i Toruniu. Ciekawy projekt realizujemy też obecnie ze Szczyrkiem. – powiedział Grzegorz Kita, wiceprezes i współwłaściciel Runmageddonu.

Mistrzostwa Polski Samorządowców to nie jedyna atrakcja łódzkiego Runmageddonu. Uczestnicy tej edycji mają do wyboru 3 formuły: Rekrut na dystansie 6 km z 30 przeszkodami, Intro na odcinku 3 km z 15 przeszkodami oraz Finał Ligi Runmageddonu, który  jest zwieńczeniem sezonu imprez z cyklu Runmageddon. Jest to specjalna formuła na dystansie 10 km z 50 przeszkodami, w której może się sprawdzić każdy, kto zdobył w sezonie minimum 2 punkty w biegach Runmageddonu. Zawodnicy walczący w Finale w Serii Elite będą  startowali zarazem w Drugich Mistrzostwach Polski w biegach przeszkodowych. Ponadto, każdemu z Runmageddończyków, który walczy o Koronę Runmageddonu i nie wystartował w jednej z 4 wymaganych stron Polski, start w Łodzi umożliwi zaliczenie brakującej części geograficznej. Łódź jako miasto położone centralnie w Polsce odgrywa rolę swoistego geograficznego Jokera.

W związku z licznymi atrakcjami organizatorzy spodziewają się na starcie kilku tysięcy uczestników.  Na startujących czeka koszulka techniczna z logo Runmageddonu od Pitbull West Coast, izotonik, elektroniczny pomiar czasu, profesjonalna opieka medyczna, gadżety od sponsorów oraz zniżki na produkty i usługi partnerów. Szczegółowy regulamin mistrzostw znajduje się na stronie https://www.runmageddon.pl/regulaminy

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem mailowym: mps@runmageddon.pl do dwóch dni przed imprezą, a po tym terminie w Biurze Zawodów na miejscu wydarzenia. Liczba miejsc jest ograniczona! Więcej informacji można uzyskać również pod numerem telefonu: +48 601 965 739.

Kontakt dla mediów:

Grzegorz Kita
Wiceprezes Zarządu
Mail: grzegorz.kita@runmageddon.pl
Kom: +48 601 321 238

Irmina Dzyr-Rainka
Biuro Prasowe
Mail: i.dzyr-rainka@synertime.pl
Kom: +48 514 810 666

_________________________________________________________________________________________________________________

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce cyklicznym, ekstremalnym biegiem przez przeszkody. Zawody odbywają się w 17 lokalizacjach rocznie. W 2016 roku we wszystkich startach wzięło udział ponad 35 tys. osób. W 2017r. uczestników będzie już ponad 50.000.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do pokonania różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły podstawowe – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód) oraz specjalna formuła Ultra (44km i +140 przeszkód).