Czy savoir-vivre pasuje do dzisiejszych czasów i współczesnych firm, w których liczy się szybkość komunikacji i oszczędność zasobów? Czy w dobie zdalnej komunikacji i powszechnego korzystania ze smartfonów jest w firmie miejsce na przestrzeganie zasad etykiety?
Ależ tak! Znajomość norm zachowania daje poczucie bezpieczeństwa w trudnych i niezręcznych sytuacjach. Reguły ułatwiają nam życie, zwiększają pewność siebie, a ich przestrzeganie pomaga zjednać sobie ludzi i ocieplić atmosferę. Zdarza się, że kulturą osobistą można osiągnąć więcej niż nieustępliwymi negocjacjami. Na szczęście coraz więcej osób zdaje sobie sprawę ze znaczenia dobrych manier. Tylko skąd wziąć wiedzę opartą na solidnych podstawach i dostosowaną do szybkich czasów, w których żyjemy?
Wiecznie zabiegani i wpatrzeni w ekran swojego smartfona, nie mamy zazwyczaj dość czasu, aby wgłębiać się w zawiłości etykiety. Rozwiązaniem może być szkolenie m-learning „Savoir-vivre w małej firmie”. Jest to krótki kurs etykiety dla małych przedsiębiorstw i ich pracowników, dostępny na, tak powszechnych dziś, urządzeniach mobilnych. Przystępnie wyjaśnia, jakie korzyści płyną ze stosowania etykiety biznesowej, prezentuje jej podstawowe zasady obowiązujące w małej firmie, skupiając się głównie na kulturze w codziennych kontaktach i zachowaniach w biurze.

– Również we współczesnych czasach zasady grzeczności obowiązują – mówi Aneta Grzyb-Hejduk, ekspert ds. szkoleń w Akademii PARP – I właśnie dlatego, że coraz rzadziej są przestrzegane, firma, która stosuje się do nich, może pozytywnie wyróżnić się na tle konkurencji. Jak odnieść korzyści dzięki dobrym manierom, nie tracąc przy tym wizerunku nowoczesnej firmy, można sprawdzić za pomocą smartfonu lub tabletu w szkoleniu m-learningowym Akademii PARP.

Dla tych, którzy mogą poświęcić nieco więcej czasu na studiowanie etykiety biznesu, na portalu szkoleniowym Akademii PARP udostępniono również szkolenie e-learning „Savoir-vivre w biznesie”, które rozszerza poruszaną tematykę m.in. o kwestię wyjazdów służbowych, a także zasady netykiety, poprawnego wysławiania się i prowadzenia rozmowy czy eleganckiego ubioru.

„Savoir-vivre w małej firmie” to najnowsze z 45 szkoleń m-learning Akademii PARP, dostępnych na urządzeniach mobilnych. Portal szkoleniowy www.akademiaparp.gov.pl oferuje jeszcze 46 szkoleń e-learning, które przechodzi się za pomocą komputera lub laptopa z dostępem do Internetu. Bezpłatne szkolenia przeznaczone są dla wszystkich przedsiębiorców i pracowników sektora MŚP oraz osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Projekt jest realizowany na zlecenie Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości i współfinansowany ze środków UE w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

kontakt: Agnieszka Kucharska
tel. 22 5816 317
email: asz@estakada.pl