SESCOM S.A. podpisał umowę przedwstępną kupna działu usług IT dla sektora retail należącego do firmy CUBE.ITG S.A. Spółka rozszerza tym samym swoją działalność o usługi z zakresu infrastruktury informatycznej.

Wartość transakcji wyniesie 12,5 mln zł.

Dotychczasowa działalność gospodarcza nabytego działu, w tym m.in. dostawy, integracja i serwis infrastruktury IT; instalacje i wdrożenia sieci komputerowych; wyposażenie i instalacje stanowisk sprzedaży czy też dostawy i wdrożenia aplikacji, będzie kontynuowana oraz rozwijana w ramach SESCOM S.A.

– Zawarta transakcja doskonale wpisuje się w długoletnią strategię rozwoju SESCOM SA, jako dostawcy usług serwisowych dla sektora retail, bankowego i ubezpieczeń oraz telekomunikacji. Pozwala na zwiększenie skali naszej działalności i rozszerzenie dotychczasowej oferty o usługi IT, a w rezultacie na dostarczanie kompleksowych usług serwisu technicznego dla klientów sieciowych w Polsce i za granicą – powiedział Prezes Zarządu SESCOM S.A. Sławomir Halbryt.

Zawarcie umowy przyrzeczonej zostało zaplanowane na dzień 31 marca 2016 roku.

SESCOM S.A. jest właścicielem Grupy SESCOM, czyli wszystkich spółek zagranicznych SESCOM (SESCOM GmbH, SESCOM Technischer Support GmbH, SESCOM Czech Republic s.r.o., SESCOM Műszaki Szerviz Kft.) oraz SESTORE Sp. z o.o. i SDC Sp. z o.o. Dostarcza kompleksowe usługi techniczne dla klientów sieciowych i wielkopowierzchniowych w Europie.