Nowoczesna platforma Sodexo Select do kompleksowego zarządzania świadczeniami pozapłacowymi, otrzymała Medal Europejski w ramach XXVI edycji konkursu.

Medal_Europejski_dla_Sodexo_Select.doc

Medal Europejski to rekomendacja dla produktów i usług, wystawiana w konkursie organizowanym przez Business Centre Club, przy wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych i pod Honorowym Patronatem Europejskiego Komitetu Ekonomiczno-Społecznego z siedzibą w Brukseli. Celem tego projektu jest między innymi wyróżnienie oraz promocja produktów i usług oferowanych przez firmy działające na terenie Polski.

 

 

Sodexo Benefits and Rewards Services Polska już po raz drugi zostało nagrodzone Medalem Europejskim za rozwiązania, które oferuje swoim Klientom. W ubiegłym roku wyróżniono również platformę Sodexo Performance Suite do zarządzania programami lojalnościowymi. Nagroda ta potwierdza, że obrana przez nas innowacyjna strategia jest słuszna, a rozwiązania, które tworzymy dla naszych Klientów spełniają oczekiwania nie tylko polskiego, ale również europejskiego rynku – powiedział Arkadiusz Rochala, Dyrektor Marketingu i Rozwoju w Sodexo Benefits and Rewards Services.

 

Kapituła konkursu doceniła kompleksowość i innowacyjność platformy Sodexo Select, która pozwala efektywnie zarządzać systemem świadczeń pozapłacowych. Platforma Sodexo Select łączy potrzeby pracodawcy (konieczność optymalizacji budżetu czy zapewnienia różnorodnych świadczeń) i oczekiwania pracowników (indywidualna, szyta na miarę oferta świadczeń). Sodexo Select zaprojektowano tak, by zarządzanie nawet najbardziej rozbudowanym katalogiem rozwiązań było proste i efektywne. Platforma gwarantuje intuicyjną obsługę świadczeń pozapłacowych, co wpływa na podniesienie efektywności pracy działów HR. Dzięki kompleksowości platformy pracodawca trafia w indywidualne potrzeby każdego z pracowników i skutecznie motywuje całą załogę.

 

Badania Top Employers w Europie (topemployers.eu) pokazują, że firmy, które wdrożyły kafeteryjny system wyboru świadczeń, mogą się pochwalić niższą rotacją pracowników, a jednocześnie zatrudnione u nich osoby wykazują się zdecydowanie wyższym zaangażowaniem. Z badań wynika również, że wolność wyboru w zakresie świadczeń pozapłacowych przekłada się na większą efektywność pracy i przywiązanie do pracodawcy.