Softax został wyróżniony prestiżową nagrodą Gazety Bankowej w siódmej edycji konkursu Hit Roku 2014 za najlepszy produkt finansowy PeoPay. Elektroniczny portfel PeoPay umożliwia dokonywanie niezawodnych płatności bezgotówkowych w sieci sklepów i punktów usługowych, zapewnia szybkie przelewy między użytkownikami aplikacji oraz realizuje płatności za zakupy w Internecie i wypłaty z bankomatów Banku Pekao. Dzięki kompatybilności ze środowiskami Android, iOS i Windows Phone – PeoPay dostępny jest praktycznie na każdym, obecnie sprzedawanym smartfonie, zmieniając go tym samym w ultranowoczesne narzędzie płatnicze. Daje to nową jakość w zakresie wygody i intuicyjności dokonywania transakcji przez użytkownika.

System płatności mobilnych PeoPay, wdrożony został w oparciu o platformę Advantica, na zamówienie i we współpracy z Bankiem Pekao. Wykorzystanie platformy Advantica pozwoliło już na etapie projektu nadać PeoPay cechy systemu uniwersalnego, przeznaczonego zarazem do obsługi płatności dla klientów i akceptacji dla sprzedawców. Możliwe jest jego wykorzystanie w zwykłych terminalach POS, a także za pomocą wszystkich smartfonów i tabletów, na których zainstalowana jest aplikacja PeoPay mPOS. Unikalna funkcja mPOS zamienia telefon w pełnowartościowe urządzenie do przyjmowania płatności mobilnych i kartowych. Otwiera to nowe możliwości przed licznie reprezentowanymi przedstawicielami small biznesu i drobnych usług, dla których wprowadzenie akceptacji płatności, stanowiło dotąd barierę finansową i technologiczną.

Podczas używania elektronicznego portfela PeoPay i terminalu mPOS do przyjmowania płatności, zapewniony jest wysoki poziom bezpieczeństwa dzięki zastosowaniu najnowszych technologii używanych obecnie w systemach bankowych do ochrony transakcji przeprowadzanych drogą elektroniczną.

Wykorzystując PeoPay użytkownik otrzymuje to na czym zależy mu najbardziej – łatwą obsługę i szybki dostęp do najważniejszych funkcji. W efekcie, płatności, przelewy i wypłaty, dzięki użyciu smartfona, który stał się niezbędnym wyposażeniem współczesnego człowieka, jeszcze nigdy nie były tak błyskawicznie dostępne, tj. dosłownie – w każdej chwili i na wyciągnięcie ręki.

Fakt, iż rdzeń PeoPay stanowi platforma Advantica wyposaża go w szereg możliwości, niezwykle istotnych z punktu widzenia instytucji i banków, które zechcą przyłączyć się do tego systemu płatności mobilnych. Wymienić tu trzeba zdolność do integracji z istniejącymi systemami w infrastrukturze IT banków, organizacji płatniczych oraz agentów rozliczeniowych transakcji kartowych. Co ważniejsze, oferta elektronicznego portfela PeoPay kreuje nową rzeczywistość na rynku płatności mobilnych. PeoPay, bazując na rozwiązaniu Softax, osiąga status autonomicznego i nowoczesnego instrumentu płatniczego, funkcjonującego równorzędnie obok kart płatniczych.

Wysoka konkurencyjność i innowacyjność produktów Softax, stworzonych dzięki polskiej myśli informatycznej, stawiają aplikację PeoPay i platformę Advantica wśród najbardziej pionierskich i zaawansowanych technologicznie projektów w Europie.

Softax to firma o ugruntowanej i stabilnej pozycji, od 20 lat działająca na rynku informatycznym. Realizuje duże projekty, głównie w sektorze finansowym, jak również w obszarach telekomunikacji, transportu i obronności. Rozwiązania Softax wykorzystają takie instytucje jak: PKO Bank Polski, Bank Pekao, BGŻ, Volkswagen Bank, Credit Agricole, PZU, KIR, Tramwaje Warszawskie, PPL.