Sprawdzamy, jak działa najnowsza wyszukiwarka i porównywarka sal szkoleniowych, dedykowana dla polskiej branży MICE.

Spotello - nowa usługa rezerwacyjna na polskim rynku MICE

W przededniu czwartej rewolucji przemysłowej nikogo już nie dziwi fakt, że za pomocą jednego kliknięcia możemy przez internet zarezerwować pokój hotelowy, zamówić jedzenie czy ubezpieczyć samochód. To wszystko dzieje się online w czasie rzeczywistym. Dlaczego zatem branża MICE (ang. meetings, incentives, conferencing, events) wciąż nie wypracowała systemu szybkiego bukowania sal konferencyjnych, który można porównać do dużych stron rezerwacyjnych, funkcjonujących na rynku turystycznym i hotelarskim?

Pustą niszę rezerwacji online sal szkoleniowych i konferencyjnych postanowili wypełnić twórcy Spotello – polskiej wyszukiwarki i porównywarki ofert sal na wynajem. Platforma została oparta na silniku SmartRooms – znanego już właścicielom obiektów, dedykowanego programu ERP do zarządzania wynajmem sal, więc osoby mające styczność z procesem rezerwacji w tym systemie nie będą zaskoczone funkcjonowaniem usługi. Jednocześnie autorzy starają się wypracować wspólne dla całej branży standardy dokonywania zamówień sal. Co zatem oferuje platforma Spotello swoim klientom?

Rezerwacje all-in-one

Mamy dostęp do wyszukiwarki sal szkoleniowych, konferencyjnych, rekrutacyjnych, pracowni komputerowych i gabinetów coachingowych we wszystkich dużych miastach Polski w dowolnie wybranym terminie. Wśród parametrów wyszukiwania znajdziemy planowane godziny spotkania, możliwość wyboru przerwy kawowej, serwisu i pełnego cateringu oraz wymagane ustawienie sali. Do tego istnieje możliwość filtrowania sal po wybranych parametrach (np. klimatyzacja, dostęp do światła dziennego czy ułatwienia dla osób z niepełnosprawnością). Sale można zarezerwować „wstępnie” lub „na pewno” – pierwsza z nich zapewnia darmowe odwołanie, jednak na 10 dni przed wynajmem automatycznie zamienia się w pewną.

Co dostajemy po zabukowaniu sali? Na adres mailowy klienta wysyłany jest voucher z podstawowymi informacjami o lokalizacji, który ułatwi dojazd na miejsce pozostałym uczestnikom spotkania. Ponadto po zrealizowanym wynajmie użytkownik ma możliwość wystawienia opinii sali w pięciostopniowej skali. Recenzowanie odwiedzanych pomieszczeń jest jedną z najważniejszych funkcji, gdyż jak piszą sami twórcy: „chcemy, aby klienci mogli porównywać i wybierać sale ze względu na jakość a nie kolejność wyświetlania”.

System jest również otwarty na właścicieli sal szkoleniowych i konferencyjnych, którzy mogą widzieć w nim kolejny kanał prezentacji swojej oferty i sprzedaży usług. Jak do tej pory w Spotello prezentowane są sale z ponad 180 obiektów.