Galeria Handlowa DEXA w Rzeszowie została sprzedana. Za kompleksową obsługę procesu sprzedaży obiektu należącego do BNP Paribas Bank Polska S.A. odpowiedzialna była spółka Fortress Invest z Katowic, która również zarządzała projektem. Nowym właścicielem Galerii został prywatny inwestor – Jarosław Karczewski. Akt notarialny sprzedaży podpisano w dniu 3 czerwca br. w Warszawie.

Proces sprzedaży prowadzony był przez spółkę Fortress Invest z Katowic, która na co dzień zajmuje się zarządzaniem projektami biurowymi i handlowymi, w tym również ruchomościami poleasingowymi.

 – Mimo dużej podaży powierzchni handlowych w Rzeszowie w przeliczeniu na jednego mieszkańca, zainteresowanie inwestorów kupnem Galerii było duże – podkreśla Marcin Trendel, który z ramienia Fortress Invest prowadził sprzedaż.

Nowym właścicielem Galerii Handlowej Dexa w Rzeszowie został prywatny inwestor – Jarosław Karczewski, który zapowiada rozwój prowadzonej w tym miejscu działalności. Akt sprzedaży podpisano w dniu 3 czerwca br. w Warszawie.

To kolejny projekt realizowany przez Fortress Invest zakończony sukcesem. Spółka prowadzi inne projekty nieruchomości komercyjnych m. in. na Śląsku, dedykowanych nowoczesnym usługom biznesowym (BPO i IT). Wśród obecnie rozwijanych projektów biurowych i handlowych jest Centrum Biurowe TETRIS przy ul. Roździeńskiego 188 c, kompleks biurowców przy ul. Porcelanowej 19 w Katowicach, czy przy Al. Mireckiego 22 w Sosnowcu oraz Centrum Biurowe przy ul. Dąbrowskiego 22 w Katowicach.

Centrum Handlowe DEXA Rzeszów