Co trzeba wiedzieć, zakładając własną firmę? Z jakimi przeszkodami trzeba się zmierzyć i jak można sobie z nimi poradzić? Kiedy najlepiej zacząć myśleć o własnej działalności?
– 7 października 2014 r. w Akademii Finansów i Biznesu Vistula odbędzie się debata z udziałem młodych biznesmenów. Rozmowę poprowadzi Zygmunt Chajzer. Wstęp wolny.

Założenie własnego biznesu to poważna decyzja, skutkująca niejednokrotnie zmianą całego naszego życia. Jednak to ryzyko, które się opłaca – to sposób na zawodową niezależność. Przedstawiciele branży turystycznej, finansowej i energetycznej opowiedzą, skąd oni wzięli pomysł na firmę, jakie błędy popełniają młodzi przedsiębiorcy i jak się ich ustrzec, czy wykształcenie może pomóc w prowadzeniu własnej działalności.

 

– Debata ma na celu przybliżenie możliwości rozwijania się biznesowo i zawodowo. Gośćmi będą osoby powiązane ze startupami oraz młodzi biznesmeni, którzy podzielą się swoją wiedzą praktyczną oraz radami dla osób, chcących rozpocząć przygodę z własnym biznesem – podkreśla Rafał Kupisz z Samorządu Studentów Grupy Uczelni Vistula, organizator debaty.

 

Debata odbędzie się we wtorek 7 października 2014 r. w godz. 18.15-19.00 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, w auli nr 4, przy ul. Stokłosy 3 (Ursynów, stacja metra Stokłosy). Rozmowa zostanie poprowadzona podczas inauguracji roku akademickiego, która została zaplanowana w godzinach 18.00-20.00.

 

W debacie wezmą udział:

Tomasz Żołyniak – przedsiębiorca oraz młody naukowiec. Współtwórca niezależnego dostawcy energii elektrycznej, spółki Energia Polska sp. z o.o. we Wrocławiu oraz organizacji non-profit, Stowarzyszenia Pozytywne.com. Wykładowca Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

 

Andrzej Bobak – twórca i współwłaściciel specjalistycznego biura podróży www.snowmotion.pl.  W 2010 r. uzyskał tytuł magistra na Uniwersytecie Ekonomicznym na kierunku stosunki międzynarodowe, w 2011 r. na kierunku finanse i rachunkowość.
Aktywny działacz organizacji studenckiej NZS w latach 2006-2009 oraz jej Członek Honorowy od 2010 r.
Miłosz Stanisławski – General Manager pierwszego Smart hotelu w Polsce – Soundgarden Hotel w Warszawie. Zdobywca nagrody Odkrycie Roku wręczanej przez MPI Poland za najbardziej spektakularny debiut 2013 r.  – nagroda ta przeznaczona jest wyłącznie dla osób, które w danym roku z sukcesem debiutowały w polskiej branży spotkań. Absolwent zarządzania w hotelarstwie w Wyższej Szkole Ekonomicznej w Warszawie.

 

Grzegorz Albrecht – niezależny doradca, mentor i networker – pomaga firmom zmieniać się i rozwijać przez inspirację i innowację w obszarze marketingu. Zrealizował projekty dla takich firm jak Novartis, Mazda, Bank Pekao SA, KPMG, Intel i ponad 50 innych. Pracuje także ze startupami Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości i małymi przedsiębiorstwami.​