Grupa Gumułka największą spółką doradztwa podatkowego w woj. śląskim – wynika z opublikowanego dziś rankingu dziennika Rzeczpospolita.

W prestiżowym zestawieniu gazety Grupa Gumułka zajęła w woj. śląskim pierwsze miejsce w kategorii liczby zatrudnionych doradców. W zestawieniu uwzględniającym przychody z działalności doradczej Grupa Gumułka jest w woj. śląskim klasyfikowana na 2 miejscu.

Natomiast w ogólnopolskim zestawieniu spółek doradczych uwzględniających liczbę zatrudnionych doradców Grupa Gumułka utrzymała 18 pozycję. Katowicka firma zajęła również wysokie 29. miejsce w ogólnopolskiej kategorii przychodów z doradztwa podatkowego.

Wysokie miejsca w rankingu to m.in. efekt sukcesów doradców podatkowych Grupy Gumułka w odzyskiwaniu podatku VAT dla śląskich samorządów. Dzięki ich wsparciu Gliwice i Jaworzno odzyskały w ostatnim roku już w sumie ok. 8 mln zł. Kolejnych kilka milionów odzyskają w najbliższych latach.

Menadżer działu doradztwa w Grupie Gumułka Dariusz Orczykowski zwraca uwagę, że popularność usług doradztwa podatkowego stale rośnie. – Coraz więcej klientów zdaje sobie sprawę, że istnieją zgodne z prawem możliwości obniżenia wysokości podatku wpłacanego do budżetu. Dotyczy to nie tylko firm prywatnych, ale również samorządów, które stają się coraz istotniejszym klientem dla spółek doradztwa podatkowego – komentuje ekspert Grupy Gumułka.

***

Grupa Gumułka to jedna z wiodących polskich firm konsultingowych, świadcząca kompleksowe usługi dla biznesu i administracji publicznej. Powstała w 1993 roku. Dzięki dynamicznemu rozwojowi prowadzi obecnie biura w Warszawie, Katowicach i Krakowie. Kluczowe kompetencje to audyt, podatki i księgowość, rynki kapitałowe, doradztwo i szkolenia, badania społeczne i marketingowe, fundusze europejskie. Klientami Grupy Gumułka są m.in. międzynarodowe koncerny, krajowe przedsiębiorstwa, jednostki samorządu terytorialnego i ministerstwa, służba zdrowia, szkoły wyższe i instytucje finansowe. Grupa Gumułka jest stowarzyszona z partnerami w 65 krajach na świecie. Jest członkiem izb gospodarczych oraz stowarzyszeń branżowych, laureatem prestiżowych nagród i rankingów. Firma w swych działaniach przestrzega zasad odpowiedzialnego biznesu. Więcej o Grupie Gumułka na www.gumulka.pl.