Polska Sieć Handlowa Lewiatan realizuje strategię wsparcia potrzebujących. W ramach jednej z inicjatyw przekazała środki uzyskane ze sklepu zaaranżowanego podczas Kongresu 590 na organizację świąt Bożego Narodzenia w wybranych placówkach w całej Polsce. Pomoc skierowana jest do niewielkich ośrodków miejskich i wiejskich.

W okresie przedświątecznym w sklepach Lewiatan widoczni są wolontariusze m.in. Polskiego Czerwonego Krzyża, Caritas, czy Banków Żywności, którzy zbierają żywność dla najuboższych. Ponadto wiele oddziałów angażuje się w lokalne inicjatywy charytatywne.

PSH Lewiatan, chcąc podkreślić znaczenie tego typu inicjatyw, przekazała 16 tysięcy złotych, uzyskanych podczas Kongresu 590, dla podopiecznych wybranych placówek w całej Polsce. Fundusze na organizację Wigilii otrzymały domy dziecka oraz hospicja wybrane przez spółki regionalne Lewiatana.

–  W trakcie prac nad stoiskiem na Kongresie 590 postanowiliśmy, że chcemy przekazać środki uzyskane ze sprzedaży w sklepie na szczytny cel. Wyjątkowy przedświąteczny czas to dobry moment na dzielenie się dobrem, dlatego przekazaliśmy fundusze na organizację Wigilii i prezenty dla podopiecznych domów dziecka i hospicjów. Mamy nadzieję, że dzięki temu na ich twarzach pojawią się szerokie uśmiechy i zapomną na chwilę o codziennych problemach – powiedział Marcin Poniatowski, członek zarządu ds. marketingu Lewiatan Holding S.A.

Podczas III edycji Kongresu 590 Polska Sieć Handlowa zorganizowała pokazowy sklep, w którym można było kupić produkty spożywcze oraz artykuły regionalne, pochodzące z Podkarpacia. Sieć informowała uczestników, że środki zebrane podczas dwóch dni zostaną przekazane podopiecznym wybranych placówek.