Prowadzenie własnej firmy, wiąże się z wieloma ważnymi decyzjami. Do jednej z bardziej istotnych jest wybór odpowiedniej księgowej. To właśnie ona może nam w prowadzeniu ksiąg finansowych naszej firmy.

Outosurcing księgowości – zleć to na innym

Przedsiębiorcy bardzo często korzystają z usług firm zewnętrznych. Współpraca ta polega na zleceniu biurom rachunkowym kompleksowej obsługi księgowej naszego przedsiębiorstwa. Niesie on za sobą wiele korzyści. Pozwalają obniżyć koszty prowadzenia księgowości, a jednocześnie zapewniają wysoką jakość usług. Zdejmuje to z nas również ciężar śledzenia najnowszych aktualizacji przepisów podatkowych. Biura księgowe pomogą nam także w prowadzeniu pełnej dokumentacji pracowników i będą nas reprezentować przed Urzędem Skarbowym i innymi instytucjami.

Własna księgowa – bezpieczna opcja

Wiele firm nadal decyduje się na zatrudnienie własnej księgowej. Ta opcja również posiada liczne zalety. Po pierwsze zna ona naszą firmę i pracuje tylko dla niej. Jest z nami przez cały 8-godzinny czas pracy i mamy z nią bieżący kontakt. Zatrudniając osobę na etacie mamy również pewność, że będzie ona z zaangażowaniem podchodziła do wykonywanych obowiązków. Warto wziąć też pod uwagę fakt, że cała dokumentacja będzie znajdowała się w naszej siedzibie. Gdy już zdecydujemy się na zatrudnienie księgowej, warto zapewnić jej dobre narzędzia do pracy. Na stronie sage.com.pl znajdziemy pakiety pozwalające na rozliczanie finansowe naszej firmy. Oczywiście  posiadanie własnego działu księgowości ma to również pewne minusy. Generuje ona bowiem dość wysokie koszty utrzymania.

Niezależnie od tego jaką opcję wybierzemy, musimy pamiętać że księgowa jest niezbędną częścią każdego przedsiębiorstwa. Pomoże nam ona w prowadzeniu ksiąg rachunkowych, zajmie się sporządzaniem sprawozdań, rozliczaniem VATu oraz dokumentacją wszystkich pracowników przedsiębiorstwa. Dzięki pomocy specjalisty do spraw finansów, możemy na spokojnie skupić się na naszych głównych celach biznesowych.