Internetowykantor.pl, jeden z najpopularniejszych na rynku serwisów do wymiany walut on-line, wprowadza usługę, która pozwoli na jednoczesną wymianę środków i ich wysyłkę do dowolnie wybranej osoby, także poza granice Polski.

Usługa wymiany waluty i przelewu wymienionych środków do dowolnie wybranych odbiorców to idealne rozwiązanie dla osób ceniących wygodę i krótki czas realizacji wykonywanych transakcji. Dzięki najnowszym możliwościom dostępnym w Internetowykantor.pl nie trzeba już zakładać konta walutowego, aby przyjąć na nie przelew wymienionych w e-kantorze środków, a następnie odesłać je do wybranego adresata. Teraz użytkownicy kantoru internetowego, którego operatorem jest Currency One, mogą to zrobić szybciej, już w dwóch prostych krokach.

Jak to działa? Wystarczy, że użytkownik wpłaci pieniądze na swój profil w Internetowykantor.pl, wymieni je po korzystnym kursie i następnie przeleje wymienioną walutę do kogo tylko chce, bez względu na to, czy wysyła pieniądze do rodziny za granicą czy też płaci za zakupy w zagranicznym serwisie internetowym. Warto zaznaczyć, że w 98% przypadków przelew krajowy zostanie wykonany w ciągu godziny! Oferta wymiany i jednoczesnego przelewu pieniędzy w Internetowykantor.pl obejmuje listę 16 europejskich krajów, do których możemy przelać 19 walut, w tym najpopularniejsze – euro i dolara. Takie przelewy dotrą do odbiorcy nawet tego samego dnia. Klienci poznańskiego e-kantoru mogą skorzystać z nowej usługi np. gdy potrzebują przelać wymienione środki za granicę na własne konto, innej osoby lub firmy, albo też wpłacić walutę ze swojego konta zagranicznego i wymienić ją w Internetowykantor.pl.

Jak przekonuje Maciej Przygórzewski, główny ekspert walutowy w Internetowykantor.pl, najważniejszą korzyścią, jaką klient indywidualny uzyska korzystając z możliwości serwisu w zakresie dokonywania przelewów krajowych i zagranicznych, jest wygoda i szybkość takich operacji finansowych. “Klient oszczędzi nie tylko czas, ale również pieniądze – nawet do 6% na całej transakcji. Oszczędność ta pochodzi ze znacząco korzystniejszego kursu wymiany walut względem standardowej oferty banków oraz kilkakrotnie niższych kosztów przelewów walutowych. Od teraz użytkownik e-kantoru nie musi odsyłać wymienionej waluty na swoje konto w banku i następnie na rachunek odbiorcy co z pewnością pozwoli mu zaoszczędzić cenny czas. Nie bez znaczenia jest także fakt, że wielu z nas po prostu nie ma kont walutowych i nie ma ochoty otwierać ich dla pojedynczych transakcji. Nasza usługa rozwiązuje ten problem” – zapewnia Maciej Przygórzewski.

Serwisy takie, jak Internetowykantor.pl, są bardzo popularne wśród klientów indywidualnych, którzy korzystają z usług kantorów on-line, gdy pojawia się potrzeba zdobycia taniej waluty. Wyjazd na narty do Czech? Rezerwacja noclegu w Londynie? Wreszcie te tematy nie będą wiązać się z serią niespodziewanych opłat i prowizji. Teraz wymiana i przelew nie wymagają już kilkukrotnego transferu pieniędzy i zakładania konta w obcej walucie.

Usługa przelewu do osób trzecich w Polsce i za granicą to kolejna oferta e-kantoru, który z roku na rok przyciąga coraz większą rzeszę odbiorców. Zaufało mu już 236 tys. Klientów. W zeszłym roku serwisy do wymiany walut on-line prowadzone przez Currency One po raz kolejny pobiły rekord obrotu. Tylko w 2016 roku użytkownicy Internetowykantor.pl i Walutomat wymienili waluty o łącznej wartości 14 miliardów złotych.