Już niebawem kolejni inżynierowie opuszczą gmachy polskich technicznych uczelni wyższych. Są młodzi, wykształceni, nierzadko wręcz zafascynowani dziedziną nauki, którą pogłębiali przez lata podczas studiów. Wkraczają na rynek pracy. Są tutaj tzw. świeżą krwią. Dyplom otwiera przed nimi wiele możliwości,a tych na rynku pracy nie brakuje!

Znalezienie satysfakcjonującej pracy to wielkie wyzwanie dla młodych ludzi. Oprócz przygotowania rzetelnego CV, ważne jest to, jak przebiegnie spotkanie, m.in. ze specjalistą ds. personalnych. Często już na etapie pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej można określić, czy aplikujący odpowiada profilowi poszukiwanej osoby. Udana rozmowa to wielka sztuka, wszystko zależy od nas samych.

– Od kandydatów oczekujemy pozytywnej postawy i dobrego nastawienia do przyszłych wyzwań. To czy kandydat ma potencjał, czy nie, czuje się już na tym etapie rekrutacji – tłumaczy Natalia Kuszwara, Specjalista ds. Personalnych Kongsberg Automotive Pruszków. – Stawiamy na osoby chętne do pracy i samorozwoju, poszukujące wyzwań, które chcą pracować i wykonywać swój zawód z pasją. Sukcesem jest robić na co dzień to, co się lubi. Wtedy nasza praca posiada zupełnie inny wymiar i jest dla nas przyjemna. Takich ludzi poszukuje właśnie nasza organizacja. Poszukujemy ludzi zaangażowanych i przygotowanych. Takie też są hasła naszej firmy: passionate, accountable, prepared.

 

Największą szansę na znalezienie pracy mają Ci, którzy zainwestowali w siebie już w trakcie studiów i odbyli, np. staż w jednym z zakładów. Taka forma nauki jest bardzo popularna i przynosi naprawdę wymierne efekty. Polega na zdobywaniu wiedzy w środowisku biznesowym. To nie tylko sposób na zdobycie nowych umiejętności i doświadczenia, ale także przede wszystkim – właśnie pracy. – Nasza firma rozwija się i znacznie powiększa, co wiąże się ze stałym poszukiwaniem specjalistów. Aktualnie, m.in. na stanowiska, takie jak: Inżynier Procesu, Inżynier Jakości, Project Manager, Inżynier ds. Nowych Technologii, Automatyk, Specjalista ds. Kadr i Płac, Continuous Improvement Manager czy Technik Utrzymania Ruchu. Jak widać przekrój stanowisk jest szeroki. Poszukujemy kadry inżynieryjnej, ale nie tylko. Prowadzimy również program stażowy, w trakcie którego pracownik przez rok, co trzy miesiące, poznaje inny dział w naszej firmie. Daje mu to kompleksowy obraz na funkcjonowanie całego zakładu i wszystkich jej komórek, które ściśle ze sobą współpracują. Po tym czasie wielu z naszych dotychczasowych stażystów zostaje z nami na lata. I taki jest też nasz cel i założenie programu – tłumaczy Natalia Kuszwara.

Inżynierowie na start!

Te oraz wiele innych podpowiedzi i wskazówek uzyskać można od Natalii Kuszwara oraz zespołu Specjalistów ds. Personalnych Kongsberg Automotive Pruszków, w najbliższych dniach, już 15 i 16 marca, podczas Inżynierskich Targów Pracy, które odbędą się w Dużej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej. Ponadto na stoisku norweskiego holdingu, na studentów czekać będzie lista ofert pracy, płatnych staży oraz praktyk, a także pełny pakiet informacji nt. fotela przyszłości i konkursu „Innovate with Kongsberg Automotive. Choose your automotive career path”.