Plewiska, Dąbrówka, Kamionki to tylko niektóre miejscowości położone w okolicach Poznania, do których przenieśli się mieszkańcy Poznania. Od września tego roku na rynku mieszkań pojawi się kolejna podpoznańska miejscowość – Murowana Goślina. Inwestycję pod nazwą Osiedle Pogodna  rozpoczyna tam Linea, deweloper znany z realizacji dwóch kompleksów mieszkalnych w Dąbrówce – Osada Leśna i Leśna Polana.

Do Dąbrówki w gminie Dopiewo Linea wprowadziła już ok. 3000 mieszkańców. Mimo, że realizacja osiedla Leśna Polana nie została jeszcze zakończona, deweloper podjął decyzję o rozpoczęciu budowy w Murowanej Goślinie. Obydwie inwestycje dzieli odległość około 40 km.

Murowana Goślina, a właściwie jej klimat społeczny bardzo nam odpowiada. Wiele dobrego w Poznaniu mówi się o tej gminie, która sukcesywnie się rozwija. Jesteśmy gotowi do rozpoczęcia realizacji pn. Osiedle Pogodna, które położone będzie u zbiegu ulic Pogodnej i Okrężnej w Murowanej Goślinie – informuje Bogusława Bryl z Linei.

Tak jak w Dąbrówce, w Murowanej Goślinie Linea wyposaży osiedle w drogi, oświetlenie, wyznaczy i zagospodaruje tereny zielone. Między domami powstanądwa place zabaw.

Blisko lasu i kolei

Powierzchnia działki, na której Linea będzie prowadzić inwestycję wynosi 3,8 ha. W jej pobliżu znajduje się przystanek autobusowy. Z jednej strony działka dochodzi do torów, którym jeździ pociąg relacji Wągrowiec – Poznań, nieopodal rozpoczyna się olbrzymi kompleks leśny Park Krajobrazowy Puszcza Zielonka.

W przyszłości na wysokości osiedla ma powstać przystanek kolejowy. Pociągiem z Murowanej Gośliny do Centrum Poznania jedzie się ok. 20 minut. Mieszkańcy Murowanej Gośliny bardzo często korzystają  tego rozwiązania komunikacyjnego.

Działka przy Pogodnej jest uzbrojona – domy będą podłączone do sieci kanalizacji sanitarnej, wodę zapewni miejski wodociąg, gaz będzie dostarczany z sieci.

„Mieszkania dla młodych”

W pierwszym etapie realizacji powstaną dwa trzykondygnacyjne budynki willowe. W każdym z nich znajdzie się po 12 mieszkań o powierzchni od 35 do 60 m kw. Zasiedlić je ma ok. 60 osób. Cała inwestycja obejmuje budowę ok. 265 mieszkań.

Realizacja pierwszego etapu  rozpocznie się we wrześniu tego roku, a zakończy w listopadzie 2015. Sprzedaż mieszkań ruszy już w sierpniu. Jak zapewnia Bogusława Bryl ceny mieszkań będą kształtować się na poziomie, który pozwoli skorzystać z programu „Mieszkanie dla młodych”.

Nasza oferta skierowana jest przede wszystkim do mieszkańców gminy Murowana Goślina i gmin okolicznych. Oczywiście, obecni mieszkańcy Poznania również będą mogli tam zamieszkać  – mówi Bryl.

Murowana Goślina położona jest 20 km na północny wschód od Poznania. Około 42 procent powierzchni Gminy zajmują lasy, z czego największą część stanowi Puszcza Zielonka. Gminę zamieszkuje ok. 16 tys. mieszkańców.

Najdłuższy rurociąg kanalizacji sanitarnej w Polsce

Murowana Goślina wspólnie z Czerwonakiem, Pobiedziskami, Swarzędzem i Skokami buduje najdłuższą z obecnie realizowanych w Polsce sieć kanalizacji sanitarnej. Do końca 2015 roku wybudowane zostanie ok. 430 km kanalizacji, a koszt inwestycji wyniesie ponad 0,5 mld zł

W rankingu tygodnika Wprost Murowana Goślina znalazła się wśród 100 najbardziej atrakcyjnych miejsc do zamieszkania w Polsce.