W dniach 24-27 stycznia w Katowicach miał miejsce największy w tej części Europy festiwal designu. Przez 4 dni eksperci dyskutowali o światowych trendach w projektowaniu. Tegoroczna edycja zgromadziła 300 wystawców, 9000 gości biznesowych i 25 000 zwiedzających. Schneider Electric zdradza dlaczego konferencja odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Miejsce na 4Design Days zostało wybrane nie bez przyczyny – to obiekt, który z jednej strony wyróżnia się postindustrialną estetyką, ale z drugiej udowadnia, że design może być funkcjonalny.

Estetyka i funkcjonalność

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach to przykład, który idealnie obrazuje na czym polega projektowanie w XXI wieku. Nowoczesny design wymaga, aby projektować wnętrze dwuwymiarowo – z jednej strony zadbać o estetykę i niebanalny projekt, a z drugiej zagwarantować użytkownikom jak najwyższą funkcjonalność i komfort – mówi Anna Szymczyk, Marketing Communications & PR Manager w Schneider Electric.

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach to miejsce, które łączy klika funkcji: kongresową, konferencyjną, wystawienniczą, targową i widowiskową. Utrzymanie odpowiedniego komfortu użytkowników na takim samym poziomie we wszystkich pomieszczeniach, podczas różnorodnych wydarzeń to w przypadku tak dużego i wielofunkcyjnego obiektu ogromne wyzwanie. Z pomocą przy tak wymagających projektach przychodzą nowoczesne systemy automatyki budynkowej

Zaawansowany system zarządzania

Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach jest wyposażone w zaawansowany system automatyki budynkowej, oparty na rozwiązaniu EcoStruxure od Schneider Electric. Rozwiązanie pozwala sterować poziomem komfortu użytkowników w różnych pomieszczeniach i dostosować warunki do różnych aktywności. System monitoruje także zużycie mediów, a dostarczone dane są poddawane analizie i mogą być wykorzystywane w procesie optymalizacji zużycia energii.

Koncentracja na efektywnym zarządzaniu zasobami to element większego trendu w sektorze komercyjnym – chodzi o koncepcję tzw. Smart Building. To obiekty, które wykorzystując nowoczesne technologie zarządzania budynkiem stają się bardziej ekologiczne i „inteligentne”. To naturalny kierunek, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że 75 proc. kosztów ponoszonych w całym okresie istnienia budynku stanowią wydatki na konserwację i eksploatację. – dodaje Anna Szymczyk.

 

O Schneider Electric

Schneider Electric jest liderem cyfrowej transformacji w zarządzaniu energią i automatyce, w budownictwie komercyjnym i mieszkaniowym, centrach danych, obiektach infrastrukturalnych, energetyce oraz przemyśle.

Firma obsługuje klientów w ponad 100 krajach, będąc wiodącym dostawcą w obszarze rozdziału energii średniego i niskiego napięcia, zasilania gwarantowanego oraz automatyki. Dostarcza produkty oraz zintegrowane i efektywne rozwiązania, obejmujące systemy zasilania, sterowania oraz oprogramowanie.

Schneider Electric współpracuje z szeroką społecznością Partnerów, Integratorów oraz Deweloperów w oparciu o swoją otwartą platformę technologiczną, dostarczając sterowanie w czasie rzeczywistym i efektywność operacyjną.

Wierzymy, że Schneider Electric to wspaniała firma dzięki wspaniałym ludziom i partnerom, którzy ją tworzą. Nasze zaangażowanie w innowacyjność, różnorodność oraz zrównoważony rozwój zapewnia niezawodny dostęp do energii każdemu, w każdym miejscu i w każdym momencie naszego życia. Nazywamy to Life Is On.

www.se.com/pl