armaflex_duosolar

Wykorzystywanie energii słonecznej to jeden z głównych sposobów redukcji kosztów eksploatacji budynku. Aby zwiększyć wydajność tego rodzaju rozwiązań, warto stosować profesjonalne instalacje gwarantujące minimum strat ciepła podczas jego przesyłu.

 

Rosnąca sprawność urządzeń wykorzystywanych do pozyskiwania energii słonecznej ogrzewającej wodę sprawia, że ich zastosowanie staje się coraz bardziej opłacalne. Aby maksymalnie zwiększyć wydajność całego systemu, należy także zastosować wysokiej jakości elementy przesyłowe. Armaflex DuoSolar firmy Armacell to preizolowane rury typu „join-split”, dedykowane do zastosowań w instalacjach solarnych gorącej wody. Pozwalają one na znaczną redukcję strat energii w najbardziej newralgicznych miejscach, którymi są połączenia między panelami solarnymi a zasobnikami gorącej wody.

Przesył energii słonecznej bez strat ciepła

Warunki klimatyczne panujące na naszej szerokość geograficznej sprawiają, że korzystanie z zasobów energii słonecznej staje się opłacalne po wyeliminowaniu strat w trakcie jej przesyłu. Ograniczona ilość ciepła które do nas dociera powoduje, że każdy element w systemach solarnych musi charakteryzować się najwyższą wydajnością. Tylko wówczas możliwa jest rzeczywista redukcja kosztów związanych z ogrzewaniem ciepłej wody użytkowej. Firma Armacell dostarcza unikalne rozwiązanie w postaci preizolowanych rur do systemów solarnych. Zastosowana w nich izolacja HT/Armaflex o nowej, mikrokomórkowej strukturze pozwala na minimalizację strat energii.  Ponadto innowacyjny materiał izolacyjny zabezpiecza przed dyfuzją pary wodnej. Przekłada się to bezpośrednio na redukcję czasu potrzebnego na dostarczenie ciepłej wody, a tym samym zwiększa opłacalność rozwiązań ekologicznych. Armaflex DuoSolar wyposażony został także we wbudowany przewód czujnika temperatury, co gwarantuje sprawne zarządzanie i nadzór nad całą instalacją.

Rozwiązanie dla każdego rodzaju budynku

W zależności od rodzaju obiektu wymagania dotyczące sposobu przygotowania instalacji wykorzystującej energię słoneczną do dostarczania ciepłej wody użytkowej mogą się różnić. Z tego względu Armaflex DuoSolar dostępny jest w dwóch wariantach: Armaflex DuoSolar VA i Armaflex DuoSolar CU. W skład pierwszej wersji wchodzą elastyczne, karbowane rury ze stali nierdzewnej, preizolowane izolacją HT/Armaflex. Do produkcji rur użyto wysokiej jakości stali nierdzewnej X2CrNiMo17122. Rury przeszły pozytywnie badania wg normy PN-EN ISO 10380 w Krakowskim Instytucie Gazu i Nafty. Całe odcinki rur mogą być zginane do małych promieni bez deformacji średnicy. Sprawia to, że Armaflex DuoSolar VA dedykowany jest do większych instalacji również o trudnym położeniu. Podczas montażu bardzo pomocna jest także opatentowana technologia warstwy klejącej, pozwalająca na łatwe łączenie i rozłączanie rury zasilającej i powrotnej. W przypadku prowadzenia przewodów na zewnątrz obiektów, ich ochronę przed działaniem promieniowania UV oraz uszkodzeniami mechanicznymi zapewnia osłona z folii poliolefinowo-kopolymerowej. Armaflex DuoSolar CU to z kolei oparte o miedziane rury rozwiązanie dla nowych instalacji o mniejszych rozmiarach.

Bezpośrednie zwiększanie efektywności pozyskiwania energii słonecznej to nie jedyna zaleta rur Armaflex DuoSolar. Produkt nadaje się też do bezpośredniego użytku a fakt, że do jego wytworzenia nie wykorzystywano PVC i CFC, jak również pyłu i włókien, czyni go przyjaznym dla środowiska.

 

Armacell Poland Sp. z o.o.

55-300 Środa Śląska

  1. Targowa 2

tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell' posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.