Armaflex_DuoSolar_ArmacellZapewnienie odpowiedniej ochrony instalacji solarnej może być nie lada wyzwaniem. Wysokie temperatury, oraz narażenie na czynniki zewnętrzne sprawiają, że izolacja takiego systemu wymaga specjalnego podejścia. Preizolowane przewody Armaflex DuoSolar firmy Armacell nie tylko pozwolą nam zapomnieć o tych problemach, ale również zapewnią naszej instalacji doskonałą izolację termiczną.

Coraz wyższe koszty energii oraz stale rosnąca świadomość ekologiczna naszego społeczeństwa sprawiają, że panele słoneczne na dachach domów przestają stanowić egzotyczny widok na polskich osiedlach. Planując jednak taką inwestycję należy pamiętać, że odpowiednie zaizolowanie tego typu instalacji jest kwestią kluczową, gdyż zapewnienie optymalnej ochrony przed stratami energii jest niezbędne dla osiągnięcia oczekiwanej sprawności takiego systemu. Preizolowane rury Armaflex DuoSolar firmy Armacell pozwolą nam zatrzymać ciepło tam, gdzie jego miejsce, dzieki czemu najefektywniej wykorzystamy naszą instalację.

Ciepło pod ochroną

Armaflex DuoSolar firmy Armacell jest unikalnym rozwiązaniem stworzonym z myślą o zminimalizowaniu strat energii w instalacjach solarnych. Jest to o tyle istotne, że ochładzanie czynnika grzewczego występujące podczas transportu z kolektora do zbiornika może znacznie obniżyć sprawność całego systemu. Dlatego też, by zapewnić optymalną ochronę firma Armacell stworzyła rozwiązanie, na które składają się dwie preizolowane rury (jedna zasilania, druga powrotu), pokryte już na etapie produkcji izolacją HT/Armaflex. Otulina ta charakteryzuje się bardzo niskim współczynnikiem przewodzenia ciepła równym 0,038 W/(m*K), co pozwala znacząco obniżyć ilość energii wypromieniowanej podczas transportu. W przypadku systemów solarnych, których część rur biegnie na zewnątrz budynku i jest wystawiona na działanie niskich temperatur, pełni to kluczową rolę w zapewnieniu optymalnych warunków pracy całej instalacji. Co więcej, pod izolacją jednej z rur Armaflex DuoSolar umieszczono przewód elektryczny o odporności cieplnej do 180 stopni Celsjusza, który umożliwia podłączenie czujnika temperatury bez konieczności instalowania dodatkowych kabli.

Ponadto całość pokryto wytrzymałą folią poliolefinowo-kopolymerową, która sprawia, iż delikatny materiał izolacyjny chroniony jest nie tylko przed uszkodzeniami mechanicznymi, ale również przed szkodliwym promieniowaniem UV.

Rozwiązanie dopasowane do potrzeb

System preizolowanych rur Armaflex DuoSolar występuje w dwóch wersjach: z rurami miedzianymi (CU), zgodnymi z normą EN1057 oraz rurami stalowymi (VA), do produkcji których użyto wysokiej jakości stali nierdzewnej X2CrNiMo17122. Rury przeszły pozytywnie badania wg normy PN-EN ISO 10380. Ta druga wersja stworzona została głównie z myślą o większych i bardziej skomplikowanych instalacjach. Dzięki wysokiej elastyczności możliwe jest mocne gięcie przewodów, bez ryzyka deformacji ich średnicy, co mogłoby wpłynąć negatywnie na przepustowość rury. Dodatkowo, jej karbowana powierzchnia znacznie ułatwia montaż złączek.

Wprowadzając na rynek Armaflex DuoSolar, firma Armacell udostępniła nam rozwiązanie pozwalające bezproblemowo wyeliminować słabe punkty naszej instalacji solarnej. System preizolowanych rur pozwoli uniknąć błędów popełnianych podczas izolowania przewodów gwarantując, że zamontowane kolektory będą pracowały w optymalnych warunkach, zapewniając nam komfort przez długie lata.

Dystrybutor: Armacell Poland Sp. z o.o. 55-300 Środa Śląska ul. Targowa 2 tel. 71 3175025 fax 71 3175115

www.armacell.com

Firma „Armacell” swoje początki datuje na rok 1860, kiedy to powstała spółka – matka „Armstrong Cork”, późniejsza „Armstrong World Industries”. W 1959 firma podbija rynek chłodniczy i klimatyzacyjny, innowacyjnym produktem o nazwie Armaflex – elastyczną, profesjonalną izolacją o rewolucyjnych właściwościach na bazie elastomerów. Rok później Armstrong zakłada oddział w Niemczech, gdzie w 1965 roku rozpoczyna się produkcja Armaflexu. Następne dekady upływają pod znakiem kolejnych sukcesów w branży izolacyjnej. Powstaje Tubolit – elastyczna pianka o zamkniętej strukturze komórkowej na bazie polietylenu oraz Okabell – system metalowych osłon zabezpieczających izolację. W 2000 roku efektem wykupu działu „Armstrong World Industries” zajmującego się izolacjami, powstaje „Armacell”. W 2006 roku „Armacell” przystąpił do inicjatywy ONZ o nazwie „UN Global Compact” dotyczącej odpowiedzialnego biznesu kierującego się 10 zasadami z zakresu praw człowieka, praw pracowniczych, ochrony środowiska i przeciwdziałania korupcji. Obecnie „Armacell” specjalizuje się w produkcji izolacji, oferując najbardziej kompletną i kompleksową gamę elastycznych wyrobów do izolacji termicznej, akustycznej, antyroszeniowej i ochronnej przeznaczonych do instalacji grzewczych, chłodniczych, klimatyzacyjnych, wentylacyjnych, sanitarnych i przemysłowych, stając się jednocześnie światowym liderem w tej dziedzinie. „Armacell’ posiada sprawdzone rozwiązania służące do wydajnego ograniczania strat energii, ochrony instalacji układanych w budynkach oraz poprawy komfortu akustycznego. Priorytetem firmy jest solidność, niezawodność i najwyższa jakość oferowanych wyrobów, poparta prawie 150–letnim doświadczeniem na rynku izolacji. Ponad 20 fabryk na całym świecie wraz z trzecią co do wielkości w Środzie Śląskiej, ekipa wysoko wykwalifikowanych przedstawicieli handlowych oraz doskonały serwis, świadczą nie tylko o znakomitym profesjonalizmie, ale również o szczególnej dbałości o zadowolenie użytkowników i reputację firmy na rynku izolacji technicznych.