cadena_libet_completto_3Ogrodzenie stanowi niezwykle istotny element każdej posesji. Przede wszystkim oddziela działkę od ulicy i sąsiednich posiadłości, ale także zapewnia mieszkańcom poczucie bezpieczeństwa oraz chroni ich prywatność. Starannie zaprojektowane i wykonane ogrodzenie może również pełnić funkcję dekoracyjną. Warunek jest jeden: mur musi harmonizować z wyglądem domu i nawierzchni wokół niego. W osiągnięciu spójnej kompozycji pomóc mogą betonowe elementy z serii Libet Completto: murki, cegły i kostki.

Płotki, murki i siatki stanowiące granicę między dwiema posesjami to stały element polskiego krajobrazu. Często spotykanym argumentem, który stoi za decyzją o ustawieniu ogrodzenia jest chęć odizolowania się od zgiełku świata zewnętrznego i stworzenia na własnej działce prywatnej oazy spokoju. Bez względu jednak na powody, dla których stawiane jest ogrodzenie, warto postarać się o połączenie aspektów funkcjonalnych z estetycznymi i dopasować jego wygląd do stylistyki posesji, sąsiedniej zabudowy oraz całej okolicy. Sięgając po rozwiązania z linii Completto firmy Libet, spójne wizualnie z materiałami nawierzchniowymi i elewacyjnymi producenta, bez trudu uda się stworzyć praktyczne, trwałe i stylowe ogrodzenie.

Mój dom to moja twierdza

Zwarte, solidne i charakteryzujące się mocną konstrukcją ogrodzenia są dla niektórych osób synonimem bezpieczeństwa. Z tego też względu to właśnie takie rozwiązania królują na wielu posesjach. Produktem, który w perfekcyjny sposób spełni rolę murowanej granicy między dwiema działkami, jest  praktyczny System Ogrodzeniowy firmy Libet. Propozycja ta powstała z myślą o osobach poszukujących praktycznych, stylowych i ponadczasowych rozwiązań, dlatego też cechuje się klasyczną kolorystyką (od barwy popielatej po ciemny odcień nero) i naturalną fakturą. W skład linii wchodzi 5 różnych elementów: daszek dwuspadowy 2-stronnie splitowany, bloczki 2-stronnie, 3-stronnie i 4-stronnie splitowane różnej wielkości oraz trzystronnie splitowany bloczek połówkowy. Umożliwiają one stworzenie zwartego i mocnego muru, który będzie pełnił zarówno rolę funkcjonalną, jak i stanie się ozdobą ogrodu. Co więcej, system ogrodzeniowy jest w pełni spójny z innymi produktami z oferty firmy Libet, dzięki czemu całe otoczenie posesji będzie tworzyło stylową i harmonijną kompozycję.

Kolejne propozycje z kolekcji Libet Completto, które doskonale sprawdzą się w roli pełnych i litych ogrodzeń to Natulit Massimo, Murja, a także Cegła Split. Pierwszy produkt, dzięki prostemu kształtowi, praktycznym wymiarom i jednolitemu zabarwieniu, stanowi wprost idealne rozwiązanie do układania murków o różnej wysokości. Ciekawa gama kolorystyczna, obejmująca bazaltowy grafit, piaskowo-beżowy i torfowy brąz pozwala na łatwe dopasowanie wyglądu ogrodzenia do pozostałych elementów posesji. Co więcej, uniwersalna forma kostki Natulit Massimo pozwala na układanie nie tylko pięknych i trwałych ogrodzeń, ale również elementów małej architektury, np. ogrodowych ławek czy grilla. Dzięki temu można mieć pewność, że aranżacja całej przestrzeni będzie spójna i harmonijna. Jej postarzana powierzchnia sprawia, iż idealnie sprawdzi się podczas tworzenia ogrodzeń na posesji utrzymanej w stylu rustykalnym. Następny produkt z linii Libet Completto, który doskonale nadaje się do tworzenia trwałych, stylowych oraz wytrzymałych ogrodzeń to Cegła Split. Pod nazwą tą kryje się niezwykle wszechstronny i dekoracyjny element betonowy o wymiarach 25x12x6,5 cm i szerokiej palecie kolorów (bianco carrara, piaskowo-beżowy, torfowy brąz, pastello oraz kasztanowy). Przy pomocy Cegły Split można układać zarówno niskie, jak i bardzo wysokie murki, jednak z uwagi na zwartą konstrukcję ogrodzenia lepiej jest zastosować tę drugą opcję. Dzięki temu posesja zostanie doskonale odgrodzona od świata zewnętrznego, a domownicy zyskają poczucie bezpieczeństwa. Zwolennikom niewysokich murków powinna przypaść do gustu minimalistyczna, ale niepozbawiona charakteru kolekcja kostek Murja. Produkty te doskonale sprawdzą się jako ogrodzenie niewielkich posesji lub też posłużyć mogą do wydzielenia różnych stref funkcjonalnych w większych ogrodach.

Zacieranie granic

Pełne, zwarte ogrodzenia to częsty widok w polskich miastach i miasteczkach, jednak doświadczenie pokazuje, że granica posesji nie zawsze musi być szczelna i masywna. Równie dobrze może stanowić ją delikatna konstrukcja lub wręcz symboliczne punkty rozlokowane na obrzeżach terenu. W takim przypadku doskonale sprawdzą się produkty z kolekcji Cadena z linii Libet Completto. Ten nowoczesny, niezwykle designerski system ogrodzeniowy składa się z czterech różnych elementów (dwóch pełnych i dwóch ażurowych), które pozwalają na zbudowanie oryginalnych i nieszablonowych konstrukcji przestrzennych. Szczególnie ciekawy efekt wizualny uda się osiągnąć poprzez zestawienie ze sobą wszystkich kostek w taki sposób, by powstało lekkie, a zarazem solidne ogrodzenie z prześwitami o różnych kształtach i rozmiarach. Delikatne, ażurowe ogrodzenie można stworzyć również przy wykorzystaniu elementów z linii Natulit Massimo bądź Cegły Split. Piaskowo-beżowa kostka lub cegła w kolorze pastello czy kasztanowym to doskonały materiał do tworzenia subtelnych cokołów, słupków i podmurówek. Na takiej podstawie bez trudu można zaaranżować konstrukcje z drewna, misternie kutego żelaza bądź wiklin, które doskonale będą komponowały się z posesją utrzymaną w stylistyce klasycznej, vintage czy rustykalnej.

Więcej informacji na temat produktów firmy Libet znaleźć można na stronie www.libet.pl

Libet S.A. to lider w segmencie kostek Premium i innych betonowych materiałów nawierzchniowych na polskim rynku. Pełniąc rolę trendesettera wyznacza kierunki rozwoju rynku. Produkty sygnowane marką Libet wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością i ciekawym wzornictwem. W równym stopniu stają się ozdobą posesji prywatnych, jak i przestrzeni publicznych. Wysoki poziom jakościowy i estetyczny wyrobów wrocławskiej firmy jest zasługą m.in. nowoczesnego parku maszynowego oraz wykorzystywania najnowszych technologii i odpowiednio selekcjonowanych surowców. Swój udział mają w tym także laboratoria, istniejące przy każdym z 15 zakładów produkcyjnych, które nadzorują przebieg procesu produkcji, wdrażają nowe procedury i pracują nad własnymi, nowatorskimi rozwiązaniami.

Libet S.A.

Powstańców Śląskich 5

53-332 Wrocław

Dział Obsługi Klienta – infolinia: 801 542 381

www.libet.pl

https://www.facebook.com/RozmowyNaTarasie