Każdy, kto realizował  prace budowlane wie, że są one zwykle czasochłonne i kosztowne. Jest jednak sposób, by je usprawnić i obniżyć jednocześnie ich koszty. Receptą jest zastosowanie bloczka fundamentowego.

Bloczek betonowy
Bloczek fundamentowy Superbruk

 

Bloczek fundamentowy to wszechstronny materiał budowlany. Jest konstrukcyjnym elementem murowym, który posiada wiele zalet. Ma uniwersalny rozmiar – 36x25x12 cm, dzięki czemu jest łatwy i szybki w montażu. Charakteryzuje się wysoką trwałością i wytrzymałością mechaniczną. Jest również odporny na zmienne warunki atmosferyczne, w tym ujemne temperatury oraz ogień.

Stosowanie bloczka jest tanie. Posiada on dużo atrakcyjniejszą cenę niż substytucyjne materiały budowlane – jak cegły czy pustaki.

Bloczki fundamentowe posiadają wiele zastosowań. Są wykorzystywane w budownictwie mieszkaniowym oraz ogólnym. Można budować z nich ściany fundamentowe, ściany murowe, ściany zewnętrzne, piwnice oraz słupy.

 

Bloczki fundamentowe znaleźć można w ofercie produktowej ABW Superbruk. Firma dostarcza również informacje i techniczne wsparcie w zakresie doboru i zastosowania produktu.