silikat_aplus_grupa_silikaty_aranz

 

Odpowiedni poziom hałasu w obiektach budowlanych wpływa bezpośrednio na samopoczucie i komfort użytkowników pomieszczeń. Bloczki silikatowe dzięki swoim właściwościom akustycznym, gwarantują atmosferę sprzyjającą pracy i odpoczynkowi. W tej roli bez wątpienia dobrze sprawdzą się propozycje o podwyższonej izolacyjności akustycznej  – SILIKAT A PLUS od Grupy SILIKATY, który skutecznie wyeliminuje niechciane dźwięki.

Zdecydowana redukcja dźwięków dochodzących zarówno z zewnątrz budynków, jak i odgłosów, które powstają we wnętrzach, to wyznacznik komfortowych pomieszczeń w obiektach mieszkalnych, a także komercyjnych. Użycie wysokiej jakości produktów do wzniesienia ścian, gwarantuje zachowanie atrakcyjnej wartości nieruchomości przez cały okres jej użytkowania i pomaga znacząco ograniczyć środki przeznaczane na ewentualne remonty. Bloczki SILIKAT A PLUS produkowane przez Grupę SILIKATY, to rozwiązanie sprzyjające atrakcyjnym ekonomicznie i energooszczędnym budynkom, a zarazem cichym oraz spokojnym wnętrzom.

Bez hałasów w domu i w pracy

Zwiększająca się gęstość zabudowy sprawia, że istniejące obiekty są coraz bardziej narażone na oddziaływanie różnego rodzaju hałasów. Tym samym dyskomfort mogą odczuwać mieszkańcy bądź użytkownicy lokali. Wpływ hałasu na nasze samopoczucie jest łatwo dostrzegalny. Ciężko bowiem skupić się na pracy bądź dobrze wypocząć, jeżeli do naszych uszu dobiegają różnego rodzaju, niekoniecznie przyjemne dźwięki. Remedium na tego typu problemy mogą być ściany wykonane z bloczków silikatowych SILIKAT A PLUS o podwyższonej izolacyjności akustycznej. Innowacyjna technologia produkcji oraz brak drążeń umożliwiają uzyskanie wysokiej klasy gęstości na poziomie 2,2. Wybudowane przy ich użyciu ściany mają zatem dużą masę powierzchniową, a jednocześnie są stosunkowo cienkie. Bloczki SILIKAT A PLUS w zależności od ułożenia, w jednowarstwowej przegrodzie pionowej pozwalają na uzyskanie izolacyjności akustycznej właściwej od 58 do 61 [dB].  Pozwalają zatem na wzniesienie przegród o najostrzejszych wymaganiach normowych w zakresie izolacyjności akustycznej.

Więcej niż dobra izolacja akustyczna

Właściwości murowych elementów silikatowych nie kończą się jednak na efektywnej redukcji hałasów i drgań, które mogą przenosić się po całej konstrukcji budynków. Łatwy sposób budowania
z użyciem tego rodzaju materiałów pomaga uniknąć błędów wykonawczych, co sprawia, że ściany stanowią nie tylko wysokiej jakości izolację akustyczną, ale również wymiernie podnoszą efektywność energetyczną obiektów. Dodatkowo, dokładność T2 elementów murowych pozwala na murowanie
SILIKATU A PLUS na cienką i grubą spoinę. W związku z tym znacząco ograniczyć ryzyko wystąpienia mostków cieplnych. Gładka powierzchnia bloczków silikatowych o podwyższonej izolacyjności akustycznej, wymaga wykonania także spoin pionowych. Gwarantuje to szczelność muru i uodparnia całą konstrukcję na pogorszenie izolacyjności w miarę upływu czasu.

Nowoczesne budownictwo mieszkaniowe, ale również użyteczności publicznej, szuka rozwiązań atrakcyjnych ekonomicznie, jak i spełniających wysokie standardy w zakresie komfortu. Już teraz  jest to do pogodzenia, jeżeli podstawą konstrukcji budowlanych są bloczki silikatowe SILIKAT A PLUS.

silikat_aplus_grupa_silikaty

Więcej informacji na temat produktów Grupy SILIKATY można znaleźć na stronie internetowej www.grupasilikaty.pl

„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o. to jeden z czołowych w Polsce producentów wyrobów silikatowych do wznoszenia ścian zewnętrznych, konstrukcyjnych, działowych, fundamentowych, ogniowych i piwnicznych. Grupa powstała w 2004 roku z połączenia krajowych producentów, z których każdy posiadał kilkudziesięcioletnie doświadczenie w produkcji SILIKATÓW. Obecnie Grupa SILIKATY skupia 7 zakładów produkcyjnych zlokalizowanych na terenie całej Polski (w Krukach k/Ostrołęki, Piszu, Przysieczynie, Ludyni, Leżajsku, Kluczach i Jedlance). Poprzez swoich przedstawicieli firma aktywnie uczestniczy w pracach komitetu technicznego Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Silikatów. Grupa SILIKATY jest także członkiem polskiego Stowarzyszenia Producentów Białych Materiałów Ściennych „Białe Murowanie”.

„Grupa SILIKATY” Sp. z o.o.
Kruki ul. Nowowiejska 33
07-415 Olszewo-Borki
tel./fax  29 760 44 70, 760 65 10

www.grupasilikaty.pl