Najnowsza inwestycja Dekpol S.A., jednego z wiodących deweloperów w Polsce Północnej, może przynieść inwestorom nawet 12-procentową stopę zwrotu. Powstający na Wyspie Spichrzów Hotel Grano, będzie funkcjonował w zapewniającym duże korzyści systemie condo. Ze względu na atrakcyjną lokalizację Hotelu Grano, nabywcy lokali mogą liczyć również na podwójny zysk – ten, uzyskany z wynajmu oraz ze wzrostu wartości nieruchomości w czasie.

 

Wyspa Spichrzów to jedna z najbardziej reprezentatywnych części Trójmiasta. Odrestaurowana, zabytkowa dzielnica miasta tętni dziś życiem przez cały rok i zachwyca podróżnych z różnych stron świata. Na gości Hotelu Grano będzie czekać 136 komfortowych pokoi o powierzchni od 21 do 47 m2. Każdy z nich będzie cechował wysoki standard wykończenia, który sprosta nawet najbardziej wymagającym oczekiwaniom. Hotel wzbogacony będzie również o kompleksową infrastrukturę obejmującą nowoczesną salę konferencyjną, restaurację serwującą wyśmienitą kuchnię oraz prestiżową strefę SPA i Wellness z basenem i saunami. Obiekt będzie również wyposażony w szereg udogodnień technologicznych, m.in. inteligentne multimedia.

Deweloper oferuje nabywcom bezpieczny i sprawdzony model biznesowy, który gwarantuje minimalną stopę zwrotu w wysokości 5% w skali roku przez 15 lat. W efekcie, po upływie tego okresu, do klienta wróci minimum 75% zainwestowanego kapitału. Zakupione pokoje, będą przekazywane pod zarządzanie wykwalifikowanemu operatorowi hotelowemu, który zadba o odpowiedni poziom obłożenia w obiekcie. Dzięki kompleksowej usłudze, właściciel pokoju nie musi angażować się w działalność hotelu i wynajem posiadanego pokoju. Zakup lokalu w Hotelu Grano wiąże się także z szeregiem dodatkowych korzyści. Nabywcy mają prawo do korzystania z pokoi hotelowych w celach prywatnych przez 14 dni w roku, w ramach tzw. „pobytów właścicielskich”.

Zakładana stopa zwrotu może wynieść 8,5%* w skali roku, ale porównując do innych inwestycji condo zrealizowanych przez Dekpol, właściciele lokali mogą osiągnąć jeszcze wyższy zysk. W jednym z funkcjonujących już obiektów w III kwartale br. inwestorzy osiągnęli stopę zwrotu w wysokości aż 12%**.

W ramach kompleksu powstaje także Grano Residence – luksusowy apartamentowiec, w którym możliwy jest zakup lokalu do celów prywatnych lub na wynajem. Również w tym przypadku Dekpol S.A. opracował wygodny system rozliczeń i podziału zysku, którego zaletą jest brak bieżącego zaangażowania inwestora w wynajem.

Oddanie inwestycji do użytkowania planowane jest na drugi kwartał 2020 r. Obiekt cieszy się dużą popularnością – sprzedano już blisko 70% oferowanych pokoi.

*Wyliczenia dotyczące rocznej stopy zwrotu z ceny netto inwestycji w wysokości 8,5% mają charakter wyłącznie reklamowy i poglądowy i nie stanowią oferty w rozumieniu art. 66 Kodeksu Cywilnego. Wyliczenia zostały oparte na przy założeniach: cena wynajmu lokalu 315 zł netto za dobę noclegową oraz 73 % obłożenia lokali w skali roku (tj. 255 dni) przy założeniu wartości katalogowej wszystkich lokali na poziomie 64.702.000 zł. Wyliczenia mogą się różnić od rzeczywistych parametrów wynikających z umów.

 

**Roczną stopę zwrotu ustalono na podstawie iloczynu liczby 4 oraz kwartalnej wartości zwrotu w kwartale III 2018 r. Kwartalną wartość zwrotu stanowi udział iloczynu: (a) stawki 50% oraz (b) łącznego przychodu netto jaki operator osiągnął w kwartale na świadczeniu usług hotelarskich (Pnun), pomniejszonego o poniesiony w kwartale koszt obsługi kart płatniczych (Kokp), przy użyciu których usługi te zostały opłacone, w stosunku do wartości netto inwestycji, tj. sumy  cen nabycia netto wszystkich lokali (Cnwl) w obiekcie, jakie w danym kwartale były przedmiotem umów dzierżawy. We wskazanym okresie wskaźniki wyniosły: Pnun – 3.794.980 zł; Kokp – 83.765 zł; Cnwl – 61.457.683,60 zł. Inwestorzy uczestniczą w podziale uzyskanej kwoty stosownie do udziału ceny nabycia ich lokali w stosunku w wartości netto inwestycji (Cnwl)

 

Grupa Kapitałowa Dekpol S.A. dynamicznie rozwija się w branży budowlano-deweloperskiej oraz w produkcji sprzętu do maszyn budowlanych. Firma powstała w 1993 r. Posiada nowoczesny park maszynowy oraz wysoko wykwalifikowaną kadrę pracowniczą. Od początku swojej działalności zyskała miano rzetelnej, wzorowo zorganizowanej firmy, profesjonalnie realizującej powierzone zadania z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Działalność Grupy Kapitałowej Dekpol S.A. opiera się na trzech głównych segmentach. Największy udział w przychodach zapewniają usługi w zakresie Generalnego Wykonawstwa. Oferta obejmuje bardzo szeroki zakres działania. Firma posiada bardzo duże doświadczenie w realizacji obiektów przemysłowych, użyteczności publicznej, sportowych i rekreacyjnych, czy też obiektów ochrony środowiska. Prowadzi też roboty drogowe, sanitarne i hydrotechniczne. Prężnie rozwijającym się sektorem jest Dział Konstrukcji Stalowych, który realizuje całościowe projekty dla firm krajowych i zagranicznych. Dekpol S.A. jest również producentem łyżek i osprzętów przeznaczonych do maszyn budowlanych. Współpracuje z największymi na świecie producentami maszyn budowlanych. Produkty sprzedawane są do Norwegii, Szwecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii, a nawet do Maroka i Australii. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w zakresie wykonywania konstrukcji stalowych firma jest w stanie wyprodukować każdy rodzaj łyżki. Trzecim dynamicznie rozwijanym segmentem Grupy Kapitałowej Dekpol S.A. jest działalność deweloperska. Firma posiada ugruntowaną pozycji w Polsce Północnej. Oferuje mieszkania, apartamenty oraz lokale handlowe. Od stycznia 2015 roku akcje Dekpol S.A. notowane są na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

 

Dodatkowych informacji udziela:

Mariusz Skowronek, Tauber Promotion

Tel. (22) 833 35 02, 698 612 866

e-mail: mskowronek@tauber.com.pl