Niedawno kupiona fabryka kostek brukowych w Toruniu jest piętnastym zakładem produkcyjnym spółki Libet w Polsce, a jednocześnie pierwszym w regionie kujawsko-pomorskim. Nowy zakład ma z jednej strony wzmocnić obecność i ugruntować pozycję marki na tym terenie, z drugiej – ułatwić mieszkańcom dostęp do wysokojakościowych materiałów nawierzchniowych i przyspieszyć terminy realizacji zamówień.

Libet jest właścicielem zakładu produkcji kostek brukowych w Toruniu od października 2014 roku, a jego zakup był realizacją jednego ze strategicznych celów firmy. Do tego czasu województwo kujawsko-pomorskie i jego okolice stanowiły białą plamę na mapie lokalizacji zakładów produkcyjnych spółki. Na te tereny produkty firmy dostarczane były ze znacznie oddalonych fabryk w Warszawie, Łodzi oraz na Pomorzu.

Frontem do klientów i mieszkańców

Toruński zakład kostki brukowej jest nowocześnie wyposażony i posiada znaczny potencjał produkcyjny – mówi Thomas Lehmann, Prezes Zarządu Libet S.A.Jego kupno z pewnością zagwarantuje lepszą dostępność wysokiej jakości produktów Libet i szybsze zaspokajanie potrzeb klientów z województwa kujawsko-pomorskiego.

Libet szacuje, że produkcja kostki brukowej w nowym zakładzie przełoży się na kilkuprocentowe zwiększenie przychodów spółki. Znacznie skróci też dystans między producentem i siecią sprzedaży, co zmniejszy koszty i usprawni logistykę oraz transport, przyspieszy również realizację dostaw. Poza tym taka lokalizacja zakładu i związana z tym możliwość szybkiego dystrybuowania produktów pozwolą na systematyczne umacnianie pozycji spółki oraz wizerunku marki w całym regionie.

Natomiast inwestorzy i klienci poszukujący wysokojakościowych i oryginalnych materiałów nawierzchniowych zyskają łatwiejszy i przede wszystkim szybszy dostęp do produktów Libet. Obniżą się koszty oraz znacznie skróci czas oczekiwania na realizację zamówień, a w przypadku wielu kostek i płyt będzie się to odbywało niemal na bieżąco.

Kupno fabryki w Toruniu i uruchomienie w niej produkcji przez Libet ma też znaczenie dla ekonomiki całego województwa kujawsko-pomorskiego. Region ten zyskał bowiem dużego i wiarygodnego pracodawcę, który chce tutaj inwestować i rozwijać swoją działalność.

Libet oferuje

Libet może pochwalić się ponad 20-letnim doświadczeniem w produkcji betonowych materiałów nawierzchniowych. Przez ten czas firma stała się synonimem kostki brukowej i płyt tarasowych wysokiej jakości, a największe sukcesy osiąga w segmencie kostki brukowej Premium. Z ponad 30% udziałem jest niekwestionowanym liderem tego rynku.

Oferowane przez Libet produkty wyróżniają się nie tylko bardzo dobrymi parametrami technicznymi, ale również innowacyjnością oraz niebanalnym wzornictwem. Asortyment jest ciągle wzbogacany o nowe wzory. Spółka koncentruje się przede wszystkim na produktach szlachetnych, tj. kostce brukowej (linia Libet Decco), płytach tarasowych (Libet Impressio), elementach uzupełniających (Libet Completto).

W swojej ofercie firma posiada także oryginalne wyroby z betonu architektonicznego (Libet Stampo), materiały elewacyjne – kamienie elewacyjne i płytki cegłopodobne (Libet Fassade), jak również płyty gresowe (Libet Ceramic).

Nowo kupiony zakład kostki brukowej w Toruniu to dopiero pierwszy etap realizacji perspektywicznej strategii Libetu, która na przestrzeni najbliższych lat, zakłada m.in. akwizycje zakładów produkcyjnych i kopalń kruszyw. Dzięki takim działaniom dostępność wysokiej jakości materiałów nawierzchniowych Libet stanie się łatwiejsza na terenie całego kraju.