W ostatnim czasie garaże blaszane zaczęły wracać do łask. Doceniliśmy ich niewątpliwe plusy. Nazywane blaszakami magazyny są w stanie nie tylko osłonić samochód, ale także stanowić dobrą alternatywę dla rozmaitych schowków.

Najważniejsze zalety garaży blaszanych

W przeciwieństwie do swoich murowanych odpowiedników garaże blaszane można szybko i tanio zamontować. Wystarczy znaleźć dobrego producenta, który wykonuje blaszaki prawdziwie wytrzymałe. Firma Alicja specjalizuje się w produkcji garaży z blachy ocynkowanej. Tego typu materiał doskonale zabezpiecza przed rozmaitymi warunkami atmosferycznymi, w tym przed ulewnymi deszczami i porywistym wiatrem. Nie można ignorować faktu, że garaże blaszane można także szybko przenieść z miejsca na miejsce. Taka alternatywa jest korzystna nie tylko dla tych, którzy planują remont domu. Garaże blaszane są często wykorzystywane przez budowlańców, którzy traktują je jako swoiste magazyny na najważniejsze sprzęty wykorzystywane w pracy.

Blaszaki można dowolnie konstruować. Jeżeli potrzebujesz garażu niestandardowych rozmiarów, wystarczy zamówić taki u producenta. Co istotne, można wybierać między różnego rodzaju bramami wjazdowymi. Możesz postawić np. na wejście uchylne lub dwuskrzydłowe. Przed zamówieniem konkretnego garażu upewnij się, czy jest on odpowiednio chroniony. Najlepiej jeśli posiada on zarówno zamknięcie na klucz, jak i specjalne blaszki zabezpieczające. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że twój samochód nie zostanie skradziony.

Alternatywy dla garaży blaszanych

Niekiedy warto zamiast blaszaka zamówić kontener. Tego typu rozwiązanie jest polecane szczególnie tym, którzy garaż blaszany chcą traktować jako swoistego rodzaju skład lub schowek. Kontenery mają wiele zalet. Można ich używać np. podczas transportu. Umieszcza się je m.in. na wagonach, statkach lub samochodach ciężarowych. W ofercie firmy Alicja znajdują się także kontenery biurowe i budowlane. Świetnie sprawdzają się one jako tymczasowe pomieszczenia dla pracowników lub jako stróżówki. Warto zauważyć, że dzięki zastosowaniu kontenerów miejsce pracy będzie objęte stałym nadzorem.

Co ważne, tego typu składy w wieloraki sposób się wyposaża. Można np. zamontować w nie okna lub dodać do nich instalację elektryczną. Dzięki temu kontener stanie się dobrą alternatywą dla murowanych małych pomieszczeń. Kontenery socjalne można dzielić na kilka pomieszczeń i zamontować w nich np. ubikację i zlew. Takie pomieszczenie może się przydać nie tylko podczas budowy, ale także wówczas, gdy konieczne jest przebywanie na jakimś terenie przez określony czas.