Szklane gabloty w muzeach chronią cenne eksponaty przed zniszczeniem lub uszkodzeniem, jednocześnie prezentując je w najlepszym świetle. Ale czasem szkło może zniekształcać obraz z powodu niepożądanych odblasków lub odbicia światła. Powlekane szkło antyrefleksyjne Guardian Clarity™ – „Niewidzialny Bohater” muzealnych gablot – pozwala zwiedzającym skupić się na eksponatach. Jego walory będzie można docenić na stoisku  #A080 w hali 03.2 podczas Międzynarodowych Targów Ochrony i Dziedzictwa Muzeów Exponatec, 22-24 listopada w Kolonii w Niemczech.

Szkło Guardian Clarity zapewnia przepuszczalność światła na poziomie 98% i refleksyjność poniżej 1%. Porównując: architektoniczne szkło float zapewnia przepuszczalność rzędu 90% i refleksyjność 8%. W połączeniu z szkłem bazowym Guardian UltraClear® szkło Guardian Clarity zapewnia maksymalną przejrzystość, minimalizując niepożądane odblaski i odbicia światła.

Narodowe Muzeum Historii i Sztuki w Luksemburgu wybrało szkło Guardian Clarity, aby podkreślić, ochronić i zabezpieczyć ponad 250 eksponatów swojej wystawy Miejskiej Archeologii zainaugurowanej w czerwcu 2017 roku. Cenne artefakty odkopane na terenie miasta Luksemburg zabierają zwiedzających na wycieczkę po życiu jego mieszkańców w czasach średniowiecznych i współczesnych.

Pan Polfer, Dyrektor muzeum, wyjaśnia: „Planowanie wystawy wymaga zastanowienia się, jaki wpływ na ludzi będą miały eksponaty; nasza rola polega na pokazywaniu im prawdziwych rzeczy. W muzeach najlepszym szkłem jest to, którego nie widzisz, które nie przeszkadza zwiedzającym w oglądaniu przedmiotów. Możemy powiedzieć, że cel ten został osiągnięty w przypadku szkła Guardian Clarity. Praca naszego scenografa była o wiele łatwiejsza w kwestii oświetlenia, ponieważ nie musiał walczyć z kłopotliwymi odbiciami światła”.

Więcej informacji o szkle powlekanym Guardian Clarity znajdziecie Państwo na stronie www.guardian-possibilities.com.