guardian_student_design_challenge_informacja_prasowa_luty_2016_1

Szkło to światło, przejrzystość, bezpieczeństwo, funkcjonalność i piękno. Pomaga zbudować atmosferę komfortu i nowoczesności w każdym wnętrzu. Co możemy, w najbliższej przyszłości, osiągnąć w tej dziedzinie, dzięki kreatywności i wyobraźni?

By odpowiedzieć na to pytanie Guardian Industries' Glass Group in Europe, wiodący dostawca szkła typu float oraz produktów ze szkła przetworzonego do zastosowań komercyjnych, mieszkaniowych, wnętrzarskich oraz transportowych, organizuje nowy konkurs dla projektantów. Jego celem jest zainspirowanie młodych projektantów do korzystania z materiału, którego zastosowania są niemal nieograniczone.

Konkurs Guardian Student Design Challenge 2016 (www.guardiandesignchallenge.com) adresowany jest do młodych projektantów. Zachęcamy do nadsyłania kreatywnych propozycji zastosowań szkła antyrefleksyjnego Guardian Clarity™ we wnętrzach: domach, miejscach pracy i/lub na potrzeby konkretnych przedsięwzięć.

 

Wyzwanie:

opracowanie propozycji innowacyjnego wykorzystania szkła antyrefleksyjnego

zainspirowanie społeczności projektantów i architektów

zwrócenie uwagi na funkcjonalne zastosowania szkła

wykorzystywanie właściwości szkła antyrefleksyjnego

 

Konkurs Guardian Student Design Challenge 2016 to wyjątkowa okazja, by młodzi specjaliści zaprezentowali swoje pomysły zarówno czołowemu światowemu producentowi szkła, jak i międzynarodowemu jury, a także by zyskali uznanie jako utalentowani projektanci.

 

Na potrzeby konkursu uczestnicy są proszeni o zgłębienie następujących tematów:

 

Dom – przedmioty codziennego użytku, które odpowiadają potrzebom jednostki i całej rodziny;

 

Praca – produkty, które pomagają w wykonywaniu zadań służbowych, a jednocześnie są atrakcyjne, komfortowe i wydajne;

 

Rozrywka – produkty, które zapewniają większy komfort publiczności – lepszą widoczność oraz bezpieczeństwo podczas uczestniczenia w wydarzeniach kulturalnych i innych.

 

Doświadczona grupa ekspertów – w tym przedstawiciele Guardian i inni specjaliści w dziedzinie produkcji szkła oraz przedstawiciele społeczności projektantów – będzie stanowić jury konkursu. Zgłoszenia będą oceniane pod względem:

 

Innowacyjności

Funkcjonalności

Wykorzystania szkła Guardian Clarity

Estetyki

Wartości użytkowej

Możliwości realizacji

 

Po zgłoszeniu nowego zastosowania studenci będą mogli wykorzystać zasoby online firmy Guardian, np. informacje dotyczące obróbki oraz specyfikacje materiałów, tak by przyspieszyć prace nad przekształceniem koncepcji w całkowicie funkcjonalny projekt.

Guardian oferuje zwycięzcom wspaniałe nagrody, odzwierciedlające zarówno wagę wyzwania, jak i wymogi jakościowe konkursu.

 

Jury wybierze od 3 do 5 finalistów, którzy powalczą o następujące nagrody:

 

  1. miejsce = 10 000 euro
  2. miejsce = 5 000 euro
  3. miejsce = 2 500 euro

 

Ponadto Guardian przygotuje wystawę zwycięskich projektów, którą zaprezentuje na swoim stanowisku podczas targów Glasstec w Düsseldorfie, w Niemczech, w dniach  20-24 września 2016. Dzięki temu zwycięzcy będą mogli zaprezentować się przed międzynarodową, profesjonalną publicznością.

 

Oprócz tego Guardian oficjalnie ogłosi zwycięzców podczas konferencji prasowej, która będzie miała miejsce podczas targów Glasstec oraz wręczy Certyfikaty każdemu z finalistów.

 

Swoje zgłoszenia można rejestrować na stronie konkursu Guardian Student Design Challenge pod adresem www.guardiandesignchallenge.com. Zgłoszenia będą przyjmowane do 30 czerwca. Jurorzy dokonają oceny zgłoszeń i wyłonią finalistów do dnia 1 sierpnia. Następnie, 15 września  zwycięzcy zostaną wybrani, a ich uroczyste ogloszenia nastąpi podczas targów Glasstec, 20 września.

 

Szczegóły na stronie: www.guardiandesignchallenge.com.

 

Informacja o Guardian Industries Corp.:

Guardian jest światową firmą produkcyjną o zróżnicowanej działalności z siedzibą główną w Auburn Hills w stanie Michigan, USA. Firma posiada wiodącą pozycję w produkcji szkła float, gotowych wyrobów szklanych na potrzeby rynku komercyjnego, mieszkaniowego i transportowego, elementów wykończeniowych do wnętrz samochodów, a także w dystrybucji produktów dla budownictwa. Dzięki swoim centrom badań i rozwoju (Science&Technology Center dla produktów szklanych i Advanced Development Center dla branży samochodowej) firma Guardian stoi na czele innowacyjności. Należąca do grupy Guardian –  SRG Global produkująca elementy wykończeniowe do wnętrz samochodów jest jednym z największych na świecie producentów zaawansowanych, wysoko jakościowych powłok tworzyw sztucznych. Firma Guardian wraz ze swoimi oddziałami i filiami zatrudnia 17 000 osób i posiada obiekty w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Południowej, Afryce, na Bliskim Wschodzie i w Azji. Odwiedź stronę: www.guardian.com