Płyty gipsowo-kartonowe to popularny materiał wykończeniowy, który pozwala w szybki sposób uzyskać gładkie i równe ściany. Przy jego pomocy można nie tylko wyrównać powierzchnię, ale również postawić ścianki działowe od podstaw. Do pełnego efektu niezbędne jest również dokładne wypełnienie łączeń i wszelkich powstałych szczelin. W tego typu pracach sprawdzi się doskonale Akryl-W, plastyczno-elastyczny uszczelniacz marki Den Braven.

Łączenia trwale niewidoczne

Płyty gipsowo-kartonowe wykorzystywane są do wielu prac wykończeniowych wymagających budowania lekkich konstrukcji, różnego rodzaju zabudów czy wyrównywania powierzchni ścian i sufitu. W połączeniu ze specjalnymi, metalowymi profilami pozwalają na szybką budowę ścianek działowych. Płyty to jednak materiał, który dość mocno pracuje, dlatego często na styku poszczególnych elementów w powłoce malarskiej z czasem mogą zacząć pojawiać się nieestetyczne pęknięcia i rysy. Ubytki tego typu można wyeliminować wypełniając wszelkie spoiny akrylem budowlanym. Warunek jest jeden, powinien być to produkt trwale zachowujący elastyczność i dedykowany do prac z płytami g-k.

W zadaniach tego typu bardzo dobrze sprawdzi się plastyczno-elastyczny kit uszczelniający na bazie wodnej dyspersji akrylowej marki Den Braven. Akryl–W to uniwersalny produkt, który pozwoli na wykonanie wypełnień w ścianach i sufitach, zapewniając malowalną fugę, która jednocześnie będzie odporna na powstawanie rys skurczowych. Ponadto akryl ten jest łatwy w formowaniu, nie ścieka, doskonale łączy się z różnorodnymi materiałami budowlanymi, w tym m.in. betonem, tynkiem, gipsem, gładzią, szpachlą, drewnem. Praca z nim jest więc komfortowa i prosta. Ułatwia to również kartusz, który daje możliwość precyzyjnej aplikacji.

Akryl–W marki Den Braven odznacza się również dużą odpornością na wysokie oraz niskie temperatury (-25oC do +75oC). W połączeniu z dobrą przyczepnością do podłoży wilgotnych, daje to szerokie spectrum zastosowań, również w pomieszczeniach sanitarnych. W przypadku zabudowy z wykorzystaniem płyt g-k, istotne jest również to, że Akryl–W ma neutralny chemicznie skład i nie powoduje korozji metali. Unikniemy w ten sposób powstania rdzy na profilach czy wkrętach mocujących.

Płyty gipsowo-kartonowe, stalowa konstrukcja oraz trwale elastyczny Akryl-W marki Den Braven to zestaw, który pozwoli na szybkie i estetyczne wzniesienie ścianek działowych.

www.denbraven.pl